5e afd. 17 december 1981 145 FINANCIËLE MEDEWERKING HEEMSTEEDS FANFARECORPS "EENSGEZIND-EXCELSICR" Heemstede, 1 december 1981. Aan de raad, Het bestuur van het Heemsteeds Fanfarecorps "Eensgezind-Excelsior" doet een beroep op de gemeente voor het verlenen van financiële medewerking bij de vervanging resp. uitbreiding van het instrumentarium. De huidige instrumer.ten zijn ruim 17 jaar geleden aangeschaft. zijn versle- ten en aan vervanging toe. De uitbreiding van het instrumentarium is het ge- volg van het feit dat er op dit moment 14 gevorderde leerling-muzikanten zijn, die van een instrument voorzien moeten worden. De aanschaffing van een nieuw instrumentarium vergt een uitgave van f 64.668,80. Aan de gemeente wordt een éénmalige subsidie ad. f 16.157,20 alsmede een renteloze lening ad. f 19.413,56 gevraagd. Tevens verzoekt het bestuur het huidige subsidie te verhogen, aangezien de vereniging anders de aflossing van de gevraagde door de gemeente te verstrekken renteloze lening niet kan voldoen. Buiten de nu aan te schaffen instrumenten heeft de vereni- ging de afgelopen twee jaar uit eigen middelen (reserve, akties) voor f 18.198,-- aan nieuwe uniformen, muziekinstrumenten etc. aangeschaft. In het kader van de behandeling van het concept-wenselijkheidsplan is een projekt "verhoging subsidies aan organisaties werkzaam op het gebied van de amateuristische kunstbeoefening die met financiële problemen te kamper. heb- ben" irigediend. Dit projekt heeft tot dusverre onvoldoende prioriteit verkre- gen. Dit projekt is overigens niet specifiek van toepassing op investerings- subsidies. Gesteld kan worden, dat in het concept-wenselijkheidsplar. een pro- jekt dat het mogelijk maakt investeringssubsidies te verlenen ontbrec-kt. Gelet op het tot dusverre gevoerde beleid menen wij, dat aan het subsidie- verzoek van het Heemsteeds Fanfarecorps "Eensgezind-Excelsior" in beginsel kan worden voldaan. Met ingang van 25 juni 1981 is in werking gecreden de Subsidieverordening sociaal-cultureel werk. In hoofdstuk III, paragraaf 2 worden de investeringssubsidies behandeld. Bij het opstellen van de subsidievoorwaarden is echter gebleken, dat nog te weinig inzicht in de financiële problemen van de instellingen op het gebied van de amateuristische kunstbeoefening bestaat om volledig uitgewerkte sub- sidiecriteria voor amateuristische kunstbeoefening in een subsidieverorde-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 9