4e afd. 25 maart 1982 25 het kruispunt Zandvoortselaan/Leidsevaartweg zou daarop afgestemd moe- ten worden. In het rapport is door middel van figuren getracht aan te ge- ven dat, ondanks de beperkende maatregelen die in het verkeersstruktuur- plan voor het hoofdwegennet zijn voorgesteld, er voldoende mogelijkheden openblijven voor het eigen Heemsteedse verkeer om de verschiliende bestem- mingen te bereiken. Verkeersregeiing. Om het doorgaande verkeer met zo min mogelijk hinder door Heemstede te loodsen is het verder "uitbouwen" van een verkeersreguierings- en verkeers- doseringssysteem gewenst. Hiertoe is het noodzakelijk nog enkele bestaande verkeerslichteninstallaties te vervangen door installaties die op de proce; sor kunnen worden aangesloten. Ook is uitbreiding van detectieapparatuur (kabels in de wegverharding, die motorvoertuigen registreren) noodzakelijk om één en ander te kunnen verwezenlijken. Er wordt in het rapport op gewe- zen dat de verkeerslichtenregeling momenteel nog steeds werkt volgens een_ basisprogramma. Ingrijpende wijzigingen kunnen in principe pas worden aar.ge| bracht wanneer meer zekerheid is ontstaan over de uitvoering van de in het verkeersstruktuurplan gedane voorstellen en over de resultaten van de regic! nale knelpuntenstudies. Er is ook aandacht besteed aan de bewegwijzering voor het verkeer. De voorstellen hiervoor zijn gebaseerd op de voorgestelrie nieuwe wegenstruktuur, die door het instellen van de geadviseerde verkeers- maatregelen zal ontstaan. Openbaar vervoer. Met betrekking tot het cpenbaar vervoer v;ordt een inventarisatie gemaakt van de knelpunten in het huidige buslijnennet, zoals een slechte bereik- baarheid per bus van met name Zandvoort, het station, de bibliotheek, het ziekenhuis, de westzijde van Heemstede e.d. Vervolgens worden een aantal voorstellen per lijn ontwikkeld, waarin wordt aangegeven hoe eventuele verbeteringen kunnen worden bereikt door een andej re lijnvoering van het aantal buslijndiensten. Uitdrukkeiijk wordt hierbij gesteld dat met het doen van deze voorstellen nog geen uitspraak wordt ge- daan over de haalbaarheid van de wijzigingen die nodig zijn ten opzichte van het huidige lijnennet en dat de voorstellen dan ook allereerst raoeten worden gezien als een wensenlijst. Hierover zal uitgebreid nader overleg noodzakelijk zijn met de busmaatschappijen en de buurgemeenten om te bepa- len welke wijzigingen wel en welke niet haalbaar zijn.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 17