4e afd. 25 maart 1982 26 Langzaam verkeer. Voor het langzaam verkeer is in het rapport een voorstel gedaan voor een net van voorzieningen om met name het fietsverkeer betere kansen te geven. Een nadere uitwerking van het voorgestelde net van fietsroutes zal moeten gebeuren op wijk- en buurtniveau. Voorgesteld wordt om daarbij prioriteit te geven aan routes van en naar schoien. Op 30 maart 1981 heeft een inspraak-informatiebijeenkomst voor de burgerij plaats gehad over het concept-rapport van de derde fase. Tevens werd de ge- iegenheid geboden bezwaarschriften in te dienen. Het versiag van de bijeen- komst en de ingediende bezwaarschriften iiggen voor u ter inzage. Na uitvoe rige overweging van aile bezv/aren en de hieromtrent uitgebrachte adviezen hebben wij besloten enkele maatregelen uit het ontwerp te schrappen, name- lijk de maatregelen 2 en 7. Deze maatregelen betreffen respektievelijk (2) een 1inksafverbod van de Zandvoortseiaan naar de Herenweg (richting Haarlem).; (7) aanpassing van het kruispunt Zandvoortseiaan/Leidsevaartweg. Ter toelichting merken wij het voigende op: Aanvankelijk was het Haringbuys-tracé gedacht als een mogelijkheid ter ont- iasting van de verkeersdruk in Heemstede. Nu uw raad heeft besloten niet verder op de aanleg hiervan aan te dringen, kan deze mogelijkheid verder buiten beschouwing blijven. Wij menen dat het zeer belangrijk is de ver- keersproblematiek in gezamenlijk overleg met de regio aan te pakken. Daar- om menen wij dat aan de in het kader van de Verkeersstudie Zuid-Kennemer- land voorgesteide oplossingen zou kunnen worden meegewerkt, waarbij wijer echter van uit gaan dat bij onze partners ook de bereidheid wordt aange- troffen te zijner tijd mee te werken aan de hoogst noodzakelijke ontlas- ting van het kruispunt Herenweg/Zandvoortselaan-Lanckhorstlaan; daarbij is met name maatregel 1 zeer belangrijk. Maatregel 2 is strijdig met het voor- stel uit de Verkeersstudie om een apart linksaf-vak op de Zandvoortselaan te maken. Een 1inksafverbod op de Zaadvoortselaan zou trouwens slechts ge- realiseerd kunnen worden als het kruispunt Zandvoortselaan/Leidsevaartweg ingrijpend wordt gereconstrueerd, waarbij waarschijnlijk een extra linksaf- vak gemaakt zou moeten worden; verder zou de Leidsevaartweg bij het kruis- punt aangepast moeten worden. Ruimte voor een extra linksaf-vak is nauwe- -6-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 18