4e afd. 25 maart 1982 26 lijks aanwezig en bovendien zijn de kosten van één en ander bijzonder hoog. Verder is gebleken dat de geieidir.g van net verkeer naar de Weste- lijke Randweg in strijd is met de voorsteHen van de Provinciale Water- staat tot rekonstruktie van het kruispunt Leiasevaartweg/Westeiijke Rand- weg. Maatregei 3 is bij aanleg van een iinksaf-vak op de Zandvoortseiaan vöôr de Herenweg wél noodzakelijk. Het aanleggen van dat vak komt namelijk regeitechnisch gezien, overeen met het instellen van een linksafverbod: geen afslaand verkeer ais de rechtdoor-richting groen krijgt. Het niet in- stellen van een 1inksafverbod op de Lanckhorstlaan zou betekenen dat bij een 1inksafslaande auto de kans bestaat dat het rechtdcorgaande verkeer ge blokkeerd wordt of er opzij langs rijdt; daarbij kunnen met name de recht- doorgaande fietsers uit de Lanckhorstlaan in gevaar komen. Voor het overige kan naar ons oordeel het ontv;erp-plan in stand blijven. Dit geldt - zoals gezegd - met name ook voor maatregel 1 (1inksaf-verbod voor verkeer op de Herenweg (noord) naar de Lanckhorstlaan. Na invoering van deze maatregelwaartoe de minister van Verkeer en Waterstaat kan be- sluiten en waarover overleg met het gemeentebestuur van Haarlem nodig is, zal worden bezien of een verkorting van de groentijd voor het verkeer van de Leidsevaartweg (noord) naar de Zandvoortselaan in oostelijke richt.ing nodig is; dit om te voorkomen dat het kruispunt Leidsevaartweg/Zandvoort- selaan teveel verkeer te verwerken krijgt. Het verkeersstruktuurplan zal zo spoedig mogelijk moeten worden omgewerkt tot een verkeerscirculatieolan dat voldoet aan de eisen om voor rijkssubsidie in aanmerking te komen, ech ter zonder dat dit mag leiden tot verdere vertraging in de voorbereiding en uitvoering van deelmaatregelen (zoals b.v. de rekonstruktie van de Adr. Pauwlaan en de Bronsteeweg)welke tot heden hebben gewacht op de vaststel ling van het verkeersstruktuurplan. Mede ten behoeve van de omwerking tot verkeerscirculatieplan zal een "geluidskaart" worden samengesteld voor de hele gemeente. In het kader van de voorbereiding daarvan zijn onlangs ver- keerstel1ingen gehouden; aan de hand van de uitkomsten daarvan zullen de geluidsniveau's worden berekend; voorzover nodig zullen ook geluidsmetinge worden verricht. Verder zullen zo spoedig mogelijk deelnota's worder, samen gesteld over openbaar vervoer en fietsroutes. Met betrekking tot enkele ingebrachte bezwaren merken wij het volgende op: Het comité van Lanckhorstlaanbewoners en ook enkele individuele bewoners van die laan hebben, gesteund door de A.N.W.B., o.m. aangedrongen op het instellen van éénrichtingsverkeer op de Lanckhorstlaan en de Adr. Pauwlaar,; -7-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 19