4e afd. 25 maart 1982 26 verder vroegen zij zwaar verkeer geheel uit hun laan te weren. Een derge- lijk éénrichtingsverkeer zou o.m. als consequentie hebben dat het kruis- punt Herenweg/Adr. Pauwlaan ingrijpend gereconstrueerd zou moeten worden, waarbij verkeerslichten niet gemist kunnen worden; afgezien van de onge- twijfeld hoge kosten is een bezwaar hiervan dat op het gedeelte Herenweg- Wagenweg ten noorden van de Lanckhorstlaan, waar al enkele verkeerslich- teninstallaties staan, op korte afstand van twee bestaande nog een instal- latie zou komen. Als voor het éénrichtingsverkeer in de Lanckhorstlaan de richting van west naar oost zou worden gekozen, zou verder het kruispunt Heemsteedse Dreef/Lanckhorstlaan gereconstrueerd moeten worden in verband met de dan noodzakelijke opheffing van het 1inksaf-verbod van de Lanckhorst laan naar de Dreef. Bij genoemd éénrichtingsverkeer zou de verkeersintensi- teit op het gedeelte van de Dreef tussen de Lanckhorstlaan en de Pieter Aertszlaan aanzienlijk toenemen, waarbij waarschijnlijk ook een rekonstruk- tie nodig zou zijn van de oostzijde van dat gedeelte van de Dreef en van het kruispunt Dreef/Pieter Aertszlaan. Bij éénrichtingsverkeer in de Lanck- horstlaan van oost naar west (zodat men, komende uit de richting Zandvoort bij de Herenweg niet rechtdoor zou mogen) zou de belasting van west-oost- wegen ten zuiden van de Lanckhorstlaan naar verwachting aanzienlijk toeneme hetgeen wij eveneens een bezwaar achten. Hetgeen het comité met éénrichtingsverkeer zou willen bereiken, namelijk een aanzienlijke vermindering van het aantal motorvoertuigen op de Lanck- horstlaan, wordt trouwens ook bereikt met het voorgestelde 1inksaf-verbod Herenweg(noord)-Lanckhorstlaan; dit heeft namelijk naar verwachting een ver mindering van het verkeer op de Lanckhorstlaan tot gevolg van 900 tot 600 motorvoertuigen per spitsuur, terwijl éénrichtingsverkeer tot resultaat zou hebben dat het aantal motorvoertuigen vermindert, afhankelijk van de richting welke wordt gekozen, tot 600 of 700 per spitsuur. Op grond van het vorenstaande menen wij dat aan éénrichtingsverkeer geen medewerking behoort te worden verleend. Het weren van vrachtverkeer uit de Lanckhorstlaan achten wij niet mogelijk, daar goede alternatieven ontbreken Wel is naar ons oordeel een rekonstruktie van die laan gewenst, waarbij de ruimte voor auto's moet worden beperkt ten gunste van fietsers en overste- kende voetgangers; een plan hiervoor is nog in studie. De tevens gesugge- reerde openstelling van de Laan van Rozenburg voor het doorgaande verkeer achten wij volstrekt onaanvaardbaarde voordelen van de huidige woonerf- situatie zouden daardoor te niet worden gedaan; een ander bezwaar wordt

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 20