4e afd. 25 maart 1982 26 gevormd door de kosten, welke bijzonder hoog zouden zijn. Het comité César Francklaan en het comité van Dreefbewoners hebben o.m. aangedrongen op het weer opensteHen van de hele Johan Wagenaarlaan voor het verkeer in beide richtingen. Wij menen dat er onvoldoende aanleiding is om de destijds aanvaarde doelsteiiing en de daarop gebaseerde besluiten te wijzigen. Die doelsteiling was: het spreiden van de cverlast van het ver- keer over de César Francklaan en de Johan Wagenaarlaan uitgaande van een verhouding 2:1. Uit in oktober 1981 gehouden tellingen is geblekeri dat deze doeistelling bereikt is. De resultaten van die tellingen waren: Aantal motorvoertuigen Ook voor de Van Merienlaan wordt door bewoners van die iaan een verbod vocr vrachtauto's gewenst. Een dergelijk verbod zou o.i. niet juist zijn; alter- natieve routes (Prinsenlaan, Giipperweg en wegen in Bennebroek) zijn name- lijk ongeschikt voor extra vrachtverkeer. Daarnaast is de stedebouwkundige situatie in de Van Merlenlaan zodanig dat de huidige verkeersbelasting - met in de naaste toekomst een beperkte toename - geen onaanvaardbare zaak is. Voor onze reaktie op de overige ingediende bezwaren menen wij te mogen verwijzen naar onze brieven d.d. 5 januari 1982 aan de indieners van be- zwaarschriften. Deze brieven en bezwaarschriften liggen voor u ter inzage. Aan alle bezwaarden is de gelegenheid geboden de bezwaren toe te lichtenen op onze reaktie commentaar te geven tijdens een hoorzitting welke op 19 ja- nuari j.l. is gehouden. Ook een verslag van deze zitting is voor u ter visie gelegd. De resultaten van de hoorzitting geven ons geen aanleiding onze eer- der ingenomen standpunten te wijzigen. Na de hoorzitting zijn nog tv/ee reak- ties ontvangen, namelijk van bev/oners van de Havenstraat en de Postlaan (brief d.d. 1 februari) en van de Winkeliersvereniging "Rondje Raadhuis- straat". De bewoners van de Havenstraat en de Postlaan vrezen een toename van het verkeer in de Havenstraat als gevo'lg van het voorgesteide eenrich- tingsverkeer op de IJzeren brug (verkeer van de Heemsteedse Dreef richting Kerk'laan zal door die straat gaan in plaats van via de Zandvaartkade' 8 - 9 u 17 - 18 u 7 - 19 i César Francklaan 850 890 7.800 (65%) (60%) (60%) Johan Wagenaarlaan 470 550 5.000 (35%) (40%) (40%) Totaal 1.320 1.440 12.800

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 21