afd. 25 maart 1982 27 Op grona van éên en ander hebben wij besloten geen medewerking te verlenen aan het instellen van een groene golf in ëén richtihg. Hoewel ook aan een groene golf in twee richtingen blijkens de eerder uitgebrachte rapporten bezwaren kleven, menen wij dat het gewenst is hiermede gedurende negen maanden ëén jaar een proef te nemen voor de spitsuren (7.30 tot 9.00 en 16.30 tot 18.00 uur). Aan de hand van de ervaringen welke zullen worden ongedaan kan uw raad te zijner tijd besluiten al dan niet tot definitieve invoering over te gaan. De groene golf kan gebaseerd worden op een snelheid van 40 45 km per uur en een c.yclustijd per verkeerslichteninstallatie van 90 seconden. Blijkens de voor u ter inzage gelegde brief van het gemeentelijk tech- nisch bedrijf d.d. 22 maart 1982 is een consequentie van een derqe- lijke groene golf dat in de avondspits filevorming optreedt op de Cruquiusweg. O.m. de bussen zouden hiervan hinder ondervinden. Om dit bezwaar te ondervangen dienen de bussen vanaf het kruispunt Cruquius- weg/Javalaan via de noordelijke parallelweg van de Cruquiusweg naar het kruispunt Wippernlein/Heemsteedse Dreef te worden qeleid; daar- toe zullen enkele Drovisorische voorzieningen moeten worden qetroffen (herstraten van een doorsteek en het aanbrengen van een soeciale detectielus en -apparatuur)De kosten hiervan worden begroot oo f 10.000,— Bij definitieve invoering van een groene golf zullen ten behoeve van de bussen meer voorzieningen nodig zijn; in de kosten hiervan kan ver- moedeiijk een rijksbijdrage worden verkregen. Bij net kruispunt Dreef/P. Aertszlaan zal van filevorming volgens de berekeningen nauwelijks sprake zijn. De globale kosten van wijziging van het processorprogramma ten behoeve van de groene golf worden, inclusief een bedrag voor voor- en naonder- zoek, qeraamd op f 50.000,--. Eén lid van ons college meent, dat de wezenlijke bedoelinq van de groene aolf: "een verlichting van de hinder, die de< Dreefbewoners ondervinden bij de voorgesteldo snelheid niet gerealiseerd wordt. Alleer, bij een ontwerpsnelheid van 60 km per uur zal naar zijn mening gesproken kunnen worden van verlichting van de hinder voor de bewoners. Bij het opstellen van de rapporten is ervan uitgegaan dat het kruispunt - 2 -

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 26