2e afd. 25 maart 1982 ENERGIEBESPARENDE MAATREGELEN GEMEENTEWONINGEN 28 Heemstede, 9 maart 1982. Aan de raad, In het beleidsplan is onder hoofdstuk IV Economische Zaken bij punt4.10.02 de volgende subdoelstelling opgenomen: "Streven naar matiging van het ver- bruik van energie en water, door zowel overheid als particulieren"Ook in het Heemsteeds Energiebesparings Program, vastgesteld in uw vergadering van 28 februari 1980 nr. 28 wordt een opsomming gegeven van maatregelen, die kunnen leiden tot een vermindering van energie. In dit program is onder meer opgenomen dat een plan wordt opgesteld voor het treffen van energie- besparende maatregelen in de gemeentewoningen. Zoals uit het inmiddels af- gerond en bijgevoegd plan blijkt, zijn bij 25 woningen en 1 kantoorpand de mogelijkheden op de volgende punten onderzocht: - het isoleren van de muren; - plafond- en vloerisolatie; - dubbel- en/of voorzetglas. De totale besparing op het gasverbruik bedraagt op jaarbasis 24.297 m3,waa bij de vermindering bij de ambtswoning Molenlaan 4 en het perceel Roemer Visscherplein 11 het meest opvalt. Volgens een specificatie, welke voor u bij de stukken ter inzage ligt, worden de kosten van deze voorzieningen geraamd op f 127.000 Voordat deze verbruiksbeperkende voorzieningen ge- troffen kunnen worden, dient echter met de bewoner overeenstemming bereikt te zijn over de éénmalige huurverhoging. Gezien het spoedeisend karakter van isolatie van enkele wo.ningen achten wij het gewenst, dat dit aan ons college wordt gedelegeerd, zodat reeds op korte termijn met de iso'latie- werkzaamheden kan worden begonnen. Wij stellen u voor een krediet van f 127.000,-- beschikbaar te stellen door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 29