4e afd. 25 maart 1982 24 den uitgevoerd. Het Bureau Goudappel Coffeng heeft in overleg met de adviseurs van alie betrokken instanties (Werkgroep Verkeerstechnische oplossmgen) en de Werkgroep Openbaar Vervoer een drietal rapporten uitgebracht, te we- ten Inventarisatie""Analyse" en "Giobale oplossingen"Deze rapporten, alsmede een samenvatting ervan iiggen voor u ter inzage. De studie van het bureau heeft geresulteerd in de voigende voorstellen: - voor de agglomeratie: een systeem waarin door middel van een centrale coördinatie van de verkeersregelinstallaties een evenwicht wordt be- reikt tussen de capaciteit van het wegennet en de sneiheid waarmee de te parkeren auto's in Zandvoort kunnen worden opgevangen; indien er zich aan de oostzijde van de agglomeratie meer verkeer aandient dan verwerkt kan wordentreden de "doseerpunten" in werking: het verkeer wordt "beheerst" toegelaten; door middei van vrije busbanen wordt ervoor ge- zorgd dat de bussen vrije doorgang krijgen bij de doseerpunten; - voor het kustgebied (o.m.); - parkeersektorensysteem in Zandvoort; - flexibeie bewegwijzering; - in de middaguren dosering op de twee uitvalswegen; - vrije busbaan met boulevardbus. Na een eerste bespreking in de Knelpuntencommissie is ter voorbereiding van een reaktie van het gewest en de gewestgemeenten een ambtelijke werk- groep ingesteid; hierin hebben zitting verkeerskundige ambtenaren en be- ieidsambtenaren van het gewest en de gemeenten Bloemendaal, Haariem, Heem- stede en Zandvoort. De ambtelijke werkgroep heeft het concept-rapport "Reaktie gewest Kennemerland"dat eveneens voor u ter visie ligt, uitge- bracht. De conclusies van het concept-rapport iuiden: "Het bovenstaande overziende, komen wij tot de conciusie, dat de voorstei- ien, aan de Knelpuntencommissie gedaan, ondersteuning verdienen. Met nadruk voegen wij hieraan toe, dat de eventueie uitvoering van de voor- gestelde maatregelen geen negatieve' effekten mag hebben voor de afwikkeling van het woon-werkverkeer, omdat dit niet ondergeschikt mag worden gemaakt aan het recreatieverkeer. De ontwikkelingen op dit punt zuilen nauwlettend gevoigd moeten worden. Bij onze standpuntbepalingwij herhalen het, is bewust het kostenaspekt buiten beschouwing geiaten, omdat hiervoor geen enkele bruikbare indicatie

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 2