4e afd. 25 maart 1982 24 bestaat zolang niet duidelijk is, welk aandeel in de kosten door het rijk gedragen zai worden en welke kostenposten nog door tninder kostbare oplossingen kunnen worden vervangen. Daarnaast moet voorbehoud woraen gemaakt op het punt van onderwerpen, d.e in hoofdstuk III de interne knelpunten genoemd worden, voorzover de over deze punten ingenomen standpunten niet stroken met de voorstelien. Wij stellen u voor, de leden van de Knelpuntencommissie te macntigen, >n te stemmen met de voorstellen, met inachtneming van het bovenstaande en los van de financiële consequenties van de voorstellen" De concept-reaktie geeft ons aanleiding tot de volgende opmerkingen. Onder punt 3 "NORON" wordt gesteld dat een verkeersbeheersingssysteem voor de recreatiezondagen ook van vitaal belang zal zijn tijdens en nahe.. gereedkomen van de 15.000 NORON-woningenEen wezenlijk verschil is echte dat de NORON-consequenties zich vooral in de ochtend - en avondspits zul- len manifesterenterwijl ook de gerichtheid van de verkeersstromen duide lijk anders zal zijn tijdens recreatiezondagen oost-west (stad-strand) terwijl het wconwerkverkeer hoofdzakelijk noord-zuid gericht zal zijn. D' betekent dat voor het verkeer op werkdagen alle voorgestelde maatregelen - Zandvoort niet nodig zijn, terwijl voor de beheersing van het woon-wer<ve keer meer maatregelen nodig zullen zijn dan nu voorgesteld worden. Met be trekking tot het openbaar vervoer wordt gesteld dat de effekten van de voc gestelde maatregelen positief genoemd kunnen worden. Het is ons bekend da in de ambtelijke werkgroep Verkeerstechnische oplossingen thans wordt ove wogen om de gevolgen voor de bus door middel van een uitgebreid .onderzoek (rittijdmetingen) nader te kwantificerenDat de bus erop vooruit zal gaa is thans o.i. niet voldoende bewezen. Wij menen dan ook dat een vcorzicht ge stel 1 ingname gewenst is. Ten aanzien van de fasering merken wij op dat Rijkswaterstaat aan laatstgenoemde werkgroep een nieuwe concept-fasering gepresenteerd heeft. Hierover zal t.z.t. gerapporteerd worden. Mede met het oog hierop achten wij het gewenst dat de diverse ingrepen (reccnstruc tiesdoseerpuntenvrije busbanen) zo eenvoudig mogelijk worden uitge- voerd om daarmee het experimentele karakter van de voorstellen te benadr.. ken; uiteraard spelen de kosten hierbij ook een grote rolIn het concept gewestelijke reaktie is het hoofdstuk "Interne Knelpunten" nog niet ir.ge- vuld. Voor wat onze gemeer.te betreft vormt het kruispunt Herenweg/Zand- voortselaan-Lanckhorstlaan een dergelijk knelpunt. De ambtelijke werkgroe heeft, wat dit punt betreft, gewacht op mededeling van het star.dpunt van

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 3