II. Enkele belangrijke uitgangspunten: In het hele leven zijn we telkens bezig een oordeel te geven over het handelen van andere mensen. Dit geldt zowel in het verkeer (vinger tegen het voorhoofd druk- ken),thuis (het terechtwijzen van kinderen), als ook op het werk. 1. Het is daarom binnen de werksituatie van belang de mening over el- kaars handelen eerlijk en duidelijk uit te spreken, zodat hetzij de één, hetzij de ander zich kan verbeteren. Allêén dit al vormt een doel van beoordelen, maar daarnaast zijn nog enkele doelstel- lingen aan te geven. 2. Het verkrijgen van informatie inzake de gewenste verandering ten aanzien van arbeidsomstandiqheden en -verhoudinq die tot verbetering van situaties kunnen strekken waarmee het bedrijf evenzeer gediend is. Deze veranderingen kunnen de hele werkomgeving betreffen, zo- als bijvoorbeeld de produktie-technische, organisatorische en ge- zondheidsaspekten. 3. Aangezien het gaat om het inschatten van het funktioneren van de mens in een organisatie, is het van groot belang te beschikken over duidelijke funktiebeschrijvingen, die de taakinhoud, de ver- antwoordelijkheid en de kontakten weergeven. Daarnaast moet van- zelfsprekend de plaats van de betrokkenen in de organisatie duide- lijk zijn. 4. Onder punt 1 is al gezegd, dat van belang is het oordeeldat töch bestaat uit te spreken tegenover elkaar. Elk mens zal - in de ver- onderstel1ing goed te funtioneren - behoefte hebben aan deze posi- tieve stimulans, omdat dit oordeel hem in staat stelt een zeker evenwicht in zijn funktioneren te verkrijgen, te behouden of te- rug te vinden. Mochten er desalniettemin punten met een negatief karakter aan de orde zijn, dan kan het bespreken er van erger irri- taties voorkomen en verbetering mogelijk maken. "Immers, als je niet weet dat je in de ogen van een ander iets fout doet, kun je het ook niet verbeteren". 5. Een leidinggevende is verantwoordelijk voor het funktioneren van zijn afdeling als geheelde "produktie" die wordt geleverd en het "wel en wee" van de medewerkers daarbinnen, waaronder begrepen de gerichtheid op hun ontplooiing en ontwikkeling.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 45