4e afd. 25 maart 1982 24 ons college en uw raad. Door het Bureau Goudappel Coffeng worden de volgende wijzigingen van genoemd kruispunt voorgesteld: 1. het aanleggen van een aparte 1inksaf-strook op de Zandvoortselaan voor het verkeer in de richting Haarlem; 2. het instellen van een 1inksafverbod voor autoverkeer van de Lanckhorst- laan naar de Herenweg-zuid of een niet-conflictvrije regeling waarbij drie richtingen tegelijk groen krijgen; 3. een 1inksafverbod voor fietsers van de Lanckhorstlaan naar de Herenweg- zuid öf een oversteek in twee étappes. Het onder 2 genoemde 1inksafverbod komt overeen met maatregel 3 uit het Verkeersstruktuurplan derde fase. Met het aanleggen van een iinksafvak en de genoemde 1inksafverbodenwelke o.i. in het belang van een veilige af- wikkeling van het verkeer met dat linksafvak gepaard moeten gaan, stemmen wij in beginsel in. Deze maatregelen kunnen namelijk zowel op recreatiezon- dagen als op werkdagen gunstige gevolgen hebben voor de belasting van het kruispunt. De uiteindeiijke bereidheid om aan de daadwerkelijke uitvoering van één en arrder mee te werken zal evenwel naar ons oordeel mede afhanke- lijk moeten zijn van de mate waarin in het kader van regionale verkeersop- lossingen eigen Heemsteedse wensen zoals neergelegd in het verkeersstruk- tuurplan, kunnen worden gereal iseerd. In de rapporten wordt gesteld datbij een te groot verkeersaanbod aan de rand van de agglomeratie gedoseerd dient te worden. Voorwaarde daarbij is wel dat de bus geen hinder ondervindt van de optredende file. De plaats van de doseerpunten zal nader moeten worden bestudeerd. Wij stellen u voor uw standpunt overeenkomstig het vorenstaande te bepaien. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 4