- 9 - IV. Melke inhoud wordt bedoeld met funktioneringsgesprekken en hoe krijgt deze inhoud gestalte. A1 eerder is vermeld, dat een funktioneringsgesprek in principe een gesprek tussen de direkte chef en de medewerker behoort te zi jn. In dit gesprek dient de funktieinhoud van de medewerker en de wijze waarop hij uitvoering geeft aan deze funktie-inhoud centraal te staan. Daarnaast dient aandacht te worden geschonken aan de gevolgen van deze funktie-inhoud voor de medewerker zelf. In concreto kan hier- bij gedacht worden aan punten als: beleving van het werk, de omge- ving, samenwerking en dergelijke. Verder is het belangrijk aandacht te besteden aan de vergelijking met eerdere gesprekken, de relatie van de medewerker tot zijn chef, collega's, ondergeschikten en publiek. Een antwoord op de bovenstaande vragen kan niet in "schoolcijfers" worden weergegeven. Dat rnaakt aan de ene kant het vergelijken van medewerkers onderling moeilijk. Het speelt aan de andere kant wel in op mogelijke verbeteringen in de omgang met collega's en met narne op de ontplooiing van betrokkene zelf. Vanuit bovenstaande vloeit voort, dat enkele punten extra aandacht vereisen: a. In het funktioneringsgesprek wordt minimaal een vast aantal punten besproken. Deze zijn tevoren aangegeven op een daarvoor bestemd formulier, dat daarnaast ook de ruimte biedt om "eigen" punten toe te voe- gen. b. De mening en/of zienswijze van de medewerker zelf moet voldoende uit de verf kunnen komen. Het is daarom belangrijk dat hij van tevoren een blanco formulier heeft om zich goed te kunnen voorbereiden. c. Beide betrokkenen bij het funktjoneringsgesprek moeten zich kun- nen vinden in de weerslag van het besprokene. Daarnaast dient gezorgd te worden voor bewaking van de gemaakte afspraken. 1 Hier is al aangegeven, dat gebruik moet worden gemaakt van een formu-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 50