Bijlage 1. (pagina uit nota personeelsbeleid, aangenomen door ge- meenteraad d.d. 14-12-1978). 114 Personeelsbeoordeiing. Ook in de huidige situatie bestaat een vorm van personeelsbeoordeling. Eénmaal per jaar wordt nagegaan welke medewerkers voor promotie inaan- merking komen. Behalve het probleem van onduidelijkheid over funktie- rangen (waarop werd ingegaan bij "beloningsbeieid") is ook de onsyste- matische wijze van oordeelsvorming daarbij onbevredigend. Kenmerken van een te hanteren systeem van personeelsbeoordeling moeten o.i. zijn: - een vaste vorm, (een formulier, duidelijkheid over wat beoordeeld wordt); - een duidelijke procedure (wie beoordeelt wie, wie sanctioneert de be- oordeling, periodiciteit) - openheid naar de beoordeelde (in samenspraak opmaken van de beoorde- ling, tekenen voor gezien, evt. afschrift van de beoordeling); - het bestaan van een bezwarenprocedure. Wij beogen met personeelsbeoordeling: - duidelijkheid te scheppen naar de medewerkers (hoe sta ik er op, wat kan beter, wat kan ik daarvoor doen, wat kan ik aan verdere loopbaan- ontwikkeling verwachten); - het bevorderen van overleg tussen chef en medev/erker over de gang van zaken op de afdeling, het werk, werkwijze, werkomstandigheden e.d. Het effectueren van een systeem van personeelsbeoordeling zal veel tijd en inspanning vergen. Enerzijds in verband met de ontwikkeling van een regeling personeelsbeoordeling (formulier, procedure, bezwaren enz. enz. anderzijds bij de invoering (training van beoordelaars, begeleiding van beoordelingsgesprekken enz.).

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 56