2. Ook in de herschreven versie wordt geen antwoord gegeven op de vraag of er een samenhang bestaat tussen funktioneringsgesprekken en funk- tiewaarderingen zo ja, hoe deze relatie is. 3. Aangezien ook in de inleiding gesproken wordt van personeelsbeoorde- ling en dit zeer duidelijk de bedoeling weergeeft zou de titei bij voorkeur "Personeelsbeoordeling" hebben kunnen luiden. 4. De werkgroep stelt in de inleiding, dat er voorheen nauwelijks sprake is geweest van personeeisbeoordeling. De gemeenteraad heeft echter op 14-12-1978 een tekst aangenomen, die weergeeft, dat er wélmaar niet systematische personeelsbeoordeling heeft plaatsgevonden. 5. De teneur van de nota gaat uit van funktioneringsgesprekken waarbij de "zwakkere" beschermd wordt. Hiertegenover komt de omschrijving van de tekst met betrekking tot mede- werkers met een tijdelijke aanstelling scherp over. 6. Bij een wens daartoe kan in een tweede gesprek een derde persoon worden betrokken. Dit gaat uit van het gegeven, dat er "iets" tussen de mede- werker en zijn chef niet goed verloopt. Waarom dan geen derde persoon toevoegen aan het eerste gesprek. VIII. Politie: De executieve dienst van de politie kent een landelijk beoordelingssysteem (methodische personeelsbeoordeling)dat met name gericht is op de taak- uitoefening en de carriêregang van deze medewerkers. Aangezien dit systeem goed voldoet, is deze groep medewerkers buiten het systeem van funktioneringsgesprekken bij de gemeente Heemstede gehouden. Wel hierin betrokken zijn de administratieve en overige medewerkers bij de Politie. Deze groep medewerkers komen nu met de volgende opmerkingen: 1. Van de 7 betrokken medewerkers werken er twee onder leiding van een adjudant van de executieve dienst. Hantering van dit systeem van funk- tioneringsgesprekken betekent voor hém het werken met twee verschillen- de systemen. 2. Naast het voornoemde gaat de voorkeur van de medewerkers bij de politie uit naar het hanteren van één beoordelingssysteem, te weten de metho- dische personeelsbeoordeling. Ter ondersteuning hiervan verwijst men naar de gemeente Zaanstad, waar zulks gebeurt. 3. In het kader van de funktioneringsgesprekken lijkt het de medewerkers gewenst de mogelijkheid te openen ook op verzoek van de direkte chef een tussentijds funktioneringsgesprek te voeren.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 66