XW Reaktie van de stuurgroep op het ontvangen commentaar op de nota "funk- tioneringsgesprekken" I. G.T.B.: 1. De stuurgroep heeft gemeend een algemeen acceptabele frequentie voor élle afdelingen te hebben gevonden in één gereguleerd gesprek per twee jaar. Dit sluit niet uit dat een chef vaker gesprekken met medewerkers over hun funktioneren voert. Formalisering hiervan in de vorm van af- spraak, formulier, handtekeningetc. lijkt in verhouding tot het doel een omslachtige, tijdrovende en dus kostbare methode; voor een goede carriêrebegeleiding lijkt de gekozen frequentie voldoende. 2. Het voeren van gesprekken met medewerkers houdt verband met de begelei- ding van die medewerkers vanaf het moment van indiensttreding tot het moment van hun ontslag of hun pensionering. Het karakter van deze ge- sprekken is in de verschillende fasen van iemands carriêre anders. Een belangrijke overgang is die van (als regei aktieve) carriêrefase/ promotiefase naar die van pré-pensionering In de nota "pré-pensionering" is hierbij de leeftijd van 55 jaar genoemd, welke desgewenst tot uiterlijk 60 jaar kan worden verschoven. Rechtstreeks hiermee verband houdend is in de onderhavige nota dezelfde leeftijd genoemd. 3. Een formulier is slechts een leidraad bij het voeren van een gesprek en dient daarnaast om gemaakte afspraken vast te leggen. Het zal daarom in praktijk hanteerbaar moeten zijn en zijn nut moeten bewijzen. Blijken vanuit de praktijk wijzigingen noodzakelijkdan zullen deze na verloop van tijd moeten worden aangebracht. Dit zal in de nota worden vermeld. III. Onderwijs: De waardering van het reagerend schoolhoofd wordt in dank aanvaard. Met begrip voor de enigszins afwijkende gezagsverhoudingen binnen eenschool- organisatie gaat de stuurgroep wel uit van hantering van de inhoud van de nota door de schoolhoofden en acht zij de noodzaak van het voeren van funk- tioneringsgesprekken ook binnen het onderwijs aanwezig. VII. Secretarie: 1. In de nota wordt op blz. 12 gesproken over een bemiddelingscommissie. Bij het herschrijven is dit per abuis blijven staan. De betreffende zin zal worden aangepast. -4-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 68