De stuurgroep heeft nota genomen van de vraag of er al dan niet rela- tie bestaat tussen de funktioneringsgesprekken en funktiewaardering. üeze relatie is over het algemeen niet aanwezig. Om deze reden is hier- over ook niets vermeld in de herschreven versie. Wel geidt voor een bevordering als gevolg van een herziene funktiewaarderingeen normaai goede funktievervulling als voorwaarde. 3. Het begrip "personeelsbeoordeling" biijkt in de dagelijkse omgang even bedreigend als duidelijk voor mensen te zijn, omdat hieraan veelal de gedachte gekoppeld is aan begrippen als: voldoende/onvoldoende; goed/ slecht; (ver)oordeelsvorming, enz. Om deze reden is gekozen voor een andere benaming, die minder door het verieden belast is. Dat in de inleiding nog gesproken wordt over becor- deling vindt zijn oorzaak in de verwijzing naar het gelijknamige onder- deel in de in 1978 opgestelde nota personeelsbeleid. 4. Inderdaad blijkt uit de teksten van de beide genoemde stukken een ver- schil in de letterlijke tekst. De tekst van de nota personeelsbeleid zal worden gehandhaafd. b. Het doel van funktioneringsgesprekken is niet het beschermen van de "zwakkere", maar het bespreken van het funktioneren van medewerkers en hun chefs teneinde dit (waar nodig) te kunnen verbeteren. Dit geldt evenzeer voor medewerkers in tijdelijke dienst. Deze tijdelijke dienst geldt echter ook als proeftijd. Om deze reden zijn op blz. 6 de gevolgen van deze gesprekken zeer concreet beschreven ter voorkoming van misverstanden. 6. De nota gaat uit van een goede werkrelatie tussen beide gesprekspartners tot het tegendeel bewezen is. Om die reden is het niet gewenst al bij het eerste gesprek een derde persoon in te schakelen. VIII. Politie: Binnen de stuurgroep bestaat begrip voor de opmerkingen vanuit het politie- kbrps, zonder onmiddellijk te willen inschatten of hieraan tegemoet kan worden gekomen. Bij de uitwerking van deze nota zal overleg plaatsvinden tussen de leiding van het korps en de afdeling p.z. om te komen tot een advies hierover aan de burgemeester.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 69