4e afd. 27 mei 1982 61 raadscommissie (welzijn) ad hoc een advies over een culturele aangele- genheid te vragen. Bij het adviseren over het aankopen van een kunstwerk moet de Adviescom- missie kunstaankopen rekening houden met een door ons college vast testel- len "Reglement voor het aankopen van werk van beeldende kunstenaars door de gemeente Heemstede". Een concept van een dergelijke regeling is tevens bijgevoegd. Wij zijn, mede gelet op de kosten, voorstander van een commissie van een beperkte omvang, waarin een beeldende kunstenaar, een bestuurder en een burger zitting hebben. Bij het burgerlid hebben wij het oog op een burger die naast belangstelling, ook over een bepaalde mate van deskundigheid be- schikt. Bij het antwoord op de vraag of er wel of geen inzending van werk en ten- toonstelling daarvan moet plaatsvindenhebben wij ons laten leiden door de bij de gemeente Haarlem gebruikelijke gang van zaken. Voorgesteld wordt de jaarlijkse tentoonstel1ing in Het Oude Slot te houden. Daarover zal ovei leg met de beheerscommissie moeten plaatsvinden. Wij achten het alleszins wenselijk dat de inwoners van Heemstede zoveel mo- gelijk gestimuleerd worden van beeldende kunst kennis te nemen. Het in het leven roepen van "een bezoekersprijs" kan daarbij een belangrijk middel zijn. Tijdens de tentoonstelling zal dan voor de bezoekers gelegenheid be- staan tot uitdrukking te brengen welk werkstuk zij het hoogst waarderen. Onder het publiek dat heeft gekozen voor het winnende werkstuk, wordt een bedrag verloot, dat besteed moet worden voor de aankoop van een kunstwerk bij de maker van het winnende werkstuk. Het bedrag van de bezoekersprijs moet van een zodanige omvang zijn dateen kunstwerk aangekocht kan worden, hetgeen bepaalde financiële consequenties heeft. Wij willen dan ook van jaar tot jaar bezien of geld voor een be- zoekersprijs beschikbaar kan worden gesteld. De financiële consequenties van het vorenstaande zijn: - te besteden aan kunstaankopen 10.000,-- per jaar; - publ iekspri js 1 .000,— per jaar, Wij stellen u voor elk jaar het werkelijk bestede bedrag voorzover dat hoger is dan het ir. de Gemeentebegroting opgenomen bedrag voor aankoop van kunstwerken (thans 5.000, te dekken uit de reserve culturele doel- einden.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 12