4e -afd. 27 mei 1982 62 VASTSTELLING NOTA INZAKE DE NATUÜR- EN HILIEUVOORLICHTING EN -EDUCATIE IN HEEMSTEDE Heemstede, 11 mei 1982. Aan de raad, Eén van de taken van de ambtelijke werkgroep milieu- en natuurbeheer is het doen van voorstellen en het coördineren van de uitvoering daarvan voor het gemeentelijk milieuvoorlichtings- en educatiebeleid. Sedert 1977 heeft de erkenning van de gemeentelijke taak op dit gebied tot gevolg gehad, dat via het voeren van jaarlijkse akties de Heemsteedse bevolking gewezen wordt op het belang van de bescherming van het milieu. Deze eerste stap, welke op zich natuurlijk te waarderen is, behoefde ech- ter strukturele verbreding en aanvulling. Er dient voorkomen te worden, dat de bevolking zich siechts éénmaal per jaar geconfrcnteerd ziet met een facet van de milieuproblematiek, waarbij de dreiging levensgroot aan- wezig is, dat de aktie slechts voor een zeer kortstondige opleving van het milieubesef zorg draagt. De genoemde werkgroep heeft in dit kader ontworpen de nota inzake de na- tuur- en milieuvoorlichting en- educatie in Heemstede. In deze nota worden voorstellen gedaan, welke na realisering tot gevolg zullen hebben, dat er een permanente onderstroom van voorlichting en educatie zal ontstaan. Deze onderstroom vormt dan tevens de voedingsbodem van de door het jaar heen te houden (prik-) akties. Daarbij wordt een splitsing gemaakt tussen akties werkend op iange termijn (de onderstroom) en akties werkend op kor- te termijn. Concrete voorstellen uit de nota zijn: het aantrekken van een part-time milieuconsulenthet op- en inrichten van een milieuvoorlichtings- centrum en het instellen van een milieuraad. Op 1 september 1981 hebben wij besloten in te stemmen met aard en strek- king van de nota. Na het horen van de raadscommissie voor milieu en volks- gezondheid is de nota voor commentaar voorgelegd aan de betrokken organi- saties en instellingen. Positieve reakties zijn ontvangen van de algemeen christelijke jeugdbond voor natuurstudie en natuurbeschermingafd. Haarlem, de Kon. Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde, afd. Haarlem e.o., p.a. "De La Salle", BronsteeschoolCentrum 111 en "'t Oude Posthuis".

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 19