4e afd. 26 augustus 1982 85 laat voor het middengebied het projecteren van een hogere bebouwings- dichtheid toe; als maximaal toelaatbaar geachte bouwhoogte willen wij voor dit gebied een maat van 12.00 m. aanhouden; deze bebouwing zal in de richting van de bestaande bebouwing geleidelijk afgebouwd dienen te worden; - in het noordelijk gedeelte, waar ruimte voor het multifunktioneei centrum en de supermarkt is gereserveerd9.00 m; ook hier geldt de stelregel dat de bebouwing geieidelijk afgebouwd dient te worden in de richting van aanwezige woonbebouwing Deze geleidelijke afbouw-gedachte zal verder worden ondersteund door aansluitend op achtertuinen van aangrenzende woningen slechts erfbebou- wing toe te staan conform de bebouwingsmogeiijkheid van de aangrenzende erfbestemmingen. Voor het gehele uitwerkingsgebied komt de bebouwings- dichtheid thans neer op ca. 75 woningen per ha. Gekozen is voor een relatief hoge bebouwingsdichtheid.. De ligging in de onmiddellijke nabijheid van het winkelcentrum Binnenweg, de nabij- heid van bosgebied langs de Burg.van Lennepweg, alsmede de geringe wo- ningbouwmogelijkheden en de grote woningbehoefte, maken een dergelijke dichtheid mogeiijk, ,c.q. noodzakelijk. Kleinschalige bouw in het tradi- tionele patroon van blokjes eengezinswoningen is hier niet haalbaar. Het element "groen" bestaat in de voorgestelde opzet uit een "ruig" speel- terrein in het zuidelijk deeleen reservering voor volkstuinen en een aan tal over het piangebied verspreide speelplekken. Daarnaast zullen de aan- wezige bomen in het gebied zoveel mogelijk gehandhaafd blijven. Het toe- komstig woongebied wordt voorts gedeeltelijk omsloten door de bosbeplan- ting op de terreinen van Kennemerduin, Het Overbos en Kennemeroord. Zoals vermeld in het ontwerp-programmawordt conform de door uw raad vast gesteide woonnota een gedifferentieerde bebouwing nagestreefd, met 2-kamer 3-kamer en 4-kamer (en meer)-woningen, grotendeels in de gesubsidieerde huursector te realiseren. Bij een aantal van 4 woonlagen (hoogte 12.00 m) is geen lift vereist. De aan bejaarden toe te wijzen wooneenheden zulien op de begane grond, dan wel op verhoogd straatniveau zijn gesitueerd. Ten aanzien van de reservering van ruimte voor openbare voorzieningen kan worden vermeld dat de goothoogte van de sportzaai ca.7 m. zal bedragen, van een bibliotheek (in 2 bouwlagen) ca. 6 m. en een gemeenschapshuis (-in éên bouwlaag) 3-4 m. Voor beide laatste voorzieninqen kan ook worden ge- - 3 -

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 19