4e afd. 26 augustus 1982 87 VERGROTEN PARKEERCAPACITEIT GLIPPER DREEF Heemstede, 3 augustus 1982. Aan de raad, Bij ons college is een aanvraag ingekomen om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking'hebben van een detailhan- del in levensmiddelen, gelegen Glipper Dreef 105, 105A, 105B, 109 en 113, alhier. Naar aanleiding van de publikatie van deze aanvraag zijn onder meer bezwa- ren ingebracht in verband met te verwachten parkeeien verkeersoverlast. Gelet op de huidige situatie rond de Glipper Dreef is het waarschijnlijk dat zich problemen zullen voordoen. De mogelijkheid bestaat echter om de parkeercapaciteit ter plaatse te vergroten. Langs de groenstrook voor de winkelgalerij en de daarnaast gelegen flats bevinden zich momenteel 12 par- keerplaatsen. Door het "langsparkeren" om te zetten in "schuinparkeren" wordt het aantal parkeerplaatsen gebracht op 25, terwijl de groenstrook grotendeels in stand blijft. Teneinde verkeersoverlast te kunnen voorko- men ten gevolge van het laden en lossen, bestaat de mogelijkheid om een drietal parkeerplaatsen voor de galerij in te richten als laad- en lcsha- ven. Het gebruik van deze haven voor dit doel kan beperkt worden tot be- paalde tijden, waardoor bereikt wordt dat deze ruimte niet geheel als par- keerplaats verloren gaat. De kosten van uitvcering van één en ander wor- den geraamd op f 30.000,--. Bij overleg met de aanvraagster van de vergun- ning is gebleken, dat deze bereid is 2/3 van de kosten voor haar rekening te nemen. Wij zijn van mening, dat de voorgestelde voorzieriingenmede gelet op de openbare belangen die er mee gemoeid zijn, zoals het voorkomen van ver- keersoverlast, gerealiseerd dienen te worden. Wij merken nog op, dat één van de parkeerplaatsen voor de winkelgalerij za worden ingericht als algemene invaliden-parkeerplaats. Wij stellen u dan ook voor door vaststelling van het bijgevoegde besluit een krediet van f 30.000,— beschikbaar te stellen voor het creëren van 13 extra parkeerplaatsen langs de Glipper Dreef en het inrichten van een drietal parkeerplaatsen tot laad- en loshaven.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 31