5e afd. 30 september 1982 98 2. - steunverlening vanuit de provinciale overheid; 3. - samenwerking met andere instellingen en bedrijven; 4. - fondsvorming ten behoeve van start en inrichtingskosten. Het lijkt weinig zinvol dat de stichting de voorgestelde werkzaamheden zoais het onderzoek naar intergemeentelijke samenwerking, nadere behoef- tepeiling en fondsvorming ten behoeve van start- en inrichtingskosten voortzet nu de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk ons verzoek om een rijksbijdrage in de kosten van een kinderdagverblijf heeft afgewezen. Het bestuur van de stichting i.o. deelt in de brief d.d. 3 juni 1982 mede dat de startsubsidie met name bedoeld is om te onderzoe- ken of er andere realiseringsmogelijkheden aanwezig zijn. Het bestuur denkt daar-bij aan een subsidie van de Provincie of het ge- zameniijk oprichten van een kinderdagverblijf door een aantal bedrijven. De kans op een subsidie in de kosten van het funktioneren van een kinder- dagverblijf kan uitgesloten worden geacht. De verantwoordelijkheid voor de oprichting van kinderdagverblijven berust nameiijk geheel bij de gemeenten. Wel zal naar alle waarschijnlijkheid de Provincie in 1983 een éénmalig be- drag ad. f 500.000,-- beschikbaar stellen ten behoeve van investeringen in start- en inrichtingskosten van kinderdagverblijven. Het bestuur, hiervan op de hoogte gesteld, is van mening, dat in overleg met een aantai bedrijven, de mogelijkheid om op deze subsidiemogelijkheid een beroep te doen, zal worden onderzocht. Om de kosten, zoals papier, porto en telefoon, te kunnen bestrijden, welke aan het verrichten van deze onderzoeken zijn verbonden,stellen wij u voor op grond van de gewijzigde situatie het verzoek van het bestuur van de stichting Kinderopvang Heemstede i.o. in te willigen en het bestuur voor 1982 een startsubsidie toe te kennen f 500, Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, De burgemeester W.H. van den Hoek. O.R. van den Bosc'h. -2- IMIIMMilNliHHl

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 10