4e afd. 30 september 1982 99 VOORBEREIDING HERZIENING BESTEMMINGSPLANNEN Heemstede, 14 september 1982. Aan de raad, Namens de direktie van Boekenroode B.V. is gevraagd medewerking te ver- lenen aan een plan voor de bouw van 7 kleine woningen, in drie woonlagen boven de showroom aan het Roemer Visscherplein 19-21. Tevens voorziet dit plan in het realiseren van een parkeergaraqe onder de werkplaatsmet een inrit aan de zij'de van het Roemer Visscherplein en een uitrit uitkomend in de werkplaats. Opgemerkt kan worden dat het plan voldoet aan uit stedebouwkundig oogpunt te stelien eisen en datvol- daan is aan de brandtechnische eisen. Het onderhavige plan wijkt echter op een tweetal punten af van het gel- dende bestemmingsplan. De inrit aan het Roemer Visscherplein overschrijdt de voorgevelrooilijn met 1,5 meter en in plaats van de 2 bestaande wonin- gen boven de showroom zullen er 7 appartementen verrijzen. Naar onze me- ning bestaan er geen beletselen tegen realiseing van het voorgeleade plan. Het in voorbereiding verklaren van een gedeeltelijke herziening van het vigerende plan is echter noodzakelijk om verlening van de bouwvergunning door middel van de zogenaamde anticipatieprocedure mogelijk te kunnen ma- ken. In opdracht van woningbouwvereniging "De Haemstede" is een plan ont- wikkeld voor vervangende nieuwbouw in de Bankastraat. Dit pîan omvat de bouw van in totaal 70 woningen (huidig aantal woningen bedraagt 65), voor- namelijk 3- en 4 kamerwoningen en een beperkt aantal 5 kamerwoningen. Dit bouwplan is echter niet in overeenstemming met het in 1926 vastge- stelde bestemmingsplan voor de terreinen ten zuiden van de Javalaan, aan- gezien een afwijkende verkaveling wordt voorgesteld, waardoor de Banka- straat geen aansluiting meer zal hebben met de Cruquiusweg en de Slotlaan. Naar onze mening bestaan er geen redenen om geen medewerking te verlenen aan de realisering van dit plan. Voor het verlenen var, een bouwvergunning zal echter een anticipatieprocedure gevolgd moeten worden. In uw vergadering van 24 juni 1982 besloot u de gebouwen van de Crayenes- ter-basisschool te renoveren en uit te breiden. Onderdeel hiervan was het maken van een verbinding tussen de tot deze school behorende gebouwen. Deze verbindingsgang overschrijdt echter in geringe mate de in het vige- -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 13