4e afd. 30 september 1982 102 DELEGATIE UITVOERING BESCHIKKING GELDELIJKE STEUN WOONWAGENS Heemstede, 14 september 1982. Aan de raad, Met ingang van 1 januari 1981 is de zorg voor de woonwagenbewoners voor- zover het huisvestingsaspekten betreft, overgegaan van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk naar het ministerie van volks- huisvesting en ruimtelijke ordening. In verband hiermede is op 26 januari 1981 o.a. in werking getreden de Be- schikking geldelijke steun woonwagens. Deze beschikking gaat er van uit, dat de woonwagenbewoner zelf stappen moet ondernemen om voor de aankoop van een woonwagen een lening te ver- krijgen via een bankinstelling o.d. In de praktijk zal moeten blijken of banken of andere geldgevers bereid zijn voor de aankoop van een v/oonwagen aan een woonwagenbewoner een lening te verstrekken. Is dit niet het geval dan zal de gemeente een lening moeten verstrekken. Voor het geval het in- komen van de woonwagenbewoner zodanig is, dat rente en aflossing van een aan te kopen wagen daaruit niet kunnen worden voldaan, dient de gemeente zelf een wagen aan te kopen en deze in huur te verstrekken. Over het inkomen van aanvrager moet worden geadviseerd door de Landelijke Adviescommissie Woonwagens. Ook is het mogelijk in bepaalde gevallen een lening te verstrekken voor een trekkerswagen. Een dergelijke wagen kan door de woonwagenbewoner uitsluitend in eigendom worden verworven. Krachtens de beschikking kan aan de gemeente voor het verstrekken van een lening voor de aankoop van een wagen door een woonwagenbewoner of vcor het door de gemeente in eigendom verwerven van een woonwagen geldelijke steun uit 's rijks kas worden verleend. Deze geldelijke steun bestaat uit het verstrekken van een lening, alsmede uit deelneming in het verlies dat voor de gemeente voortvloeit uit het garanderen van rente en aflossing van een lening die ter financiering van een aan te kopen woonwagen is ge- sloten, danwel deelnemingin het verlies, dat voor de gemeer.te voort- vloeit uit het verstrekken van een lening voor een aan te kopen woonwagen. De vraag of een huurwagen dan wel een eigen wagen ter beschikking moet worden gesteld zal - afgezien van de wens van de aanvrager - zoals reeds is opgemerkt, mede afhankelijk zijn van diens financiële positie. _i_

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 21