102 Ingeval een eigen wagen door een woonwagenbewoner wordt verworven met een lening van de gemeente, moet betrokkene in de gelegenheid worden gesteid rente en aflossing in maandelijkse termijnen te voldoen. Ter bestrijding van de hieraan verbonden kosten en van de overige kos- ten van administratie mogen de gemeenten aan de aanvrager een rente in rekening brengen, die een half procent hoger ligt dan de rente van de betrokken lening uit 's rijks kas. De lening moet in 15jaar worden te- rugbetaald. Wordt een wagen in huur verstrekt, dan kan de gemeente jaar- lijks een vaste bijdrage van het rijk verkrijgen om het verschil weg te nemen tussen de kostprijshuurte berekenen op basis van een volgens het systeem van gelijkblijvende annuTteiten afgesloten lening met een loop- tijd van 15 jaar en de door de minister vast te stellen vraaghuur. Daar- naast kan de gemeente jaarlijks een rijksbijdrage verkrijgen voor het onderhoud van de haar in eigendom toebehorende wagens. Indien desondanks voor de gemeente een exploitatieverlies voortvloeit uit het in huur ver- strekken van een woonwagen zal daarin door het rijk voor 100% worden deel- genomen. Ook kan geldelijke steun in de vorm van leningen worden verstrekt v°or dö reparatie van woonwagens die aan de bewoners in eigendom behoren. Daarnaast is het mogelijk leningen en bijdragen te verstrekken voor het treffen van voorzieningen aan woonwagens waarin gehandicapten gehuisvest zijn. Het verlenen van geldelijke steun op grond van genoemde beschikking behoort tot de competentie van uw raad. Teneinde te voorkomen, dat alle aanvragen om medewerking bij garantieaanvragenleningen- of bijdrage- verstrekking of verhuring in een vergadering van uw raad aan de orde moe- ten worden gesteid, hetgeen de afwikkeling van één en ander ernstig zou vertragenverdient het aanbeveling de uitvoering aan ons college op te dragen. Een ontwerp van een daartoe strekkend besluit bieden wij u hier- bij aan. Wij stellen u voor aldus te besluiten. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch. -2- 4e afd. 30 september 1982

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 22