2e afd. 30 september 1982 104 7. Het bedrag der lening of het restant daarvan met de rente tot de dag der voldoeningalsmede eventueel de in artikel 6 bedoelde boete, vergoedingen en kosten zulien van rechtswege en zonder enige vooraf- gaande formaliteit onmiddellijk opeisbaar zijn bij niet stipte ofniet behoorlijke voldoening van enige voor rente en/of aflossing verschul- digde som, boeten, vergoedingen of kosten, of bij niet-nakoming van of handeling in strijd met enig beding of enige verplichting door de Gemeente jegens de Geldgeefster bij deze overeenkomst aangegaan, ten- zij de Gemeente na door de Geldgeefster aan haar verplichtingen te zijn herinnerd alsnog binnen 14 dagen na ontvangst van deze herinne- ring het verschuldigdevermeerderd met de in artikel 6 genoemde boe- te, voldoet en/of haar verpl ichtingen nakomt; a,11es onverminderd de bevoegdheid van de Geldgeefster cm alle zodanige maatregelen te nemen tot behoud van haar rechten of tot verhaal van haar vorderir.g als de wet te harer beschikking stelt en haar nuttig of nodig zullen voorko- men. De Gemeente zal ingebreke zijn door het enkele feit van het voor- vallen van één der hier vermelde gevallen van onmiddellijke opeisbaar- heid, alsof zij bij bevel of andere soortgelijke akte in gebreke ware gesteld. In het bijzonder zal de Geldgeefster dan van de Gemeente kunnen vorde- ren 1. het bedrag der lening of het nog verschuldigde restant daarvan; 2. de tot de dag der terugbetaling verschuldigde rente en de in arti- kel 6 genoemde boete; 3. een vergoeding van 5extra over het sub 1 van dit artikel bedoelde bedragwanneer het recht tot opvordering ontstaat vddr 2 januari 1997, en van 3% extra, wanneer dit recht op of na deze datum ont- staat; 4. de gemaakte kosten. 8. De gemeente is verplicht om, telkens wanneer de Geldgeefster dit ver- langt, aan haar of het door haar op te geven adres af te geven eendoor de Gemeente ondertekend biljet aangevende het saldo van haar schuld. 9. De Gemeente verbindt zich om, indien de Geldgeefster haar vorderingen, voortvloeiende uit deze iening geheel of gedeeltelijk aan derden mocht overdragen, deze overdracht schriftelijk te zuilen aannemen en erkennen. De kosten hiervan komen ten laste van de Geldgeefster. -4-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 30