GEWIJZI6D EXEMPLAAR 2e afd. 28 oktober 1982 110 3E WIJZIGING LEGESVERORDENING Heemstede, 11 oktober 1982. Aan de raad, In de raadsvergadering van 29 oktober 1981 is door uw college de 2e wij- ziging van de 1egesverordening vastgesteld. Bij deze 2e wijziging is getracht, door differentiatie van de tarieven voor huwelijksvoltrekking en afgifte paspoorten of toeristenkaarten, tot een betere spreiding van de te verrichten werkzaamheden te komen. Ten aanzien van de afgifte van paspoorten of toeristenkaarten heeft de tarief stelling aan zijn doel beantwoord. Ten aanzien van de tariefstelling voor huwelijksvoltrekkingen is de verlangde spreiding nog niet merkbaar. Voor 1983 stellen wij u voor de tarieven van de leges met 4% te verhogen. Dit is het maximaal door de minister van Binnenlandse Zaken toegestane percentage. Evenals voorgaande jaren zijn van de verhoging uitgezonderd de bedragen welke ingevolge wettelijke bepalingen niet verhoogd mogen wor den en de leges voor abonnementen op raadsstukkenraadsverslagen enz. Ook het bedrag voor de "pas 65" willen wij, conform de richtlijnen van het ministerie, handhaven op het bedrag van f 6,50. Van het overige bij de legesverordening behorende en daarvan deeluitmaken- de tarief behoeft o.i. alleen het onderdeel B. Hinderwet enige aanpassing. Artikel 1, lid c, kan vervallen aangezien alle aanvragen vödr inwerking- treding van de Wet van 13 juni 1979, houdende invoering van de Wet Algeme- ne Bepalingen Milieuhygiëne, zijn afgedaan. In artikel 2 is thans opgenomen dat wanneer er geen vergunning v/ordt ver- leend er een bedrag in rekening wordt gebracht van: A. bij intrekking van de aanvraag f 120,10 B. bij weigering f 30,55 Het bedrag berekend bij intrekking van de aanvraag staat echter niet in verhouding tot de gemaakte kosten. Om tot een redelijke bijdrage te komen stellen wij u voor bij intrekking van de aanvraag een bedrag in rekening te brengen, afhankelijk van de fase waarin de procedure van afgifte zich bevindt. De procedure kan gesplitst worden in 3 fasen t.w.: fase 1 van indiening aanvraag t/m 1e publikatie. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 19