4e afd. 28 oktober 1982 INSTANDHOUDING BERKENRODEKLEUTERSCHOOL 105 Heemstede, 5 oktober 1982. Aan de raad, De Kleuteronderwijswet schrijft voor, dat tot opheffing van een open- bare kleuterschool dient te worden besloten als het aantal kieuters daalt beneden een bepaalde norm. De desbetreffende regeling, neergelegd in artikel 11 van de wet, heb- ben wij u reeds toegelicht bij onze voordracht tot uw beslissing van 24 juni 1982, nr. 67, inzake de instandhouding van de openbare kleuter- school "Windekind". Eén met deze school vergelijkbare situatie doet zich binnenkort voor ten aanzien van de openbare Berkenrodekleutar- schoolIn 1980 en 1981 bedroeg het gemiddeld aantal kleuters 26, res- pektievelijk 18 2/3. Over 1982 verwachten wij een gemiddeld aantal van ongeveer 16. Op grond van genoemd wetsartikel dient uw raad op grond van deze aan- tallen vöör 1 februari a.s. te beslissen omtrent het voortbestaan van de schoolMet het oog daarop achten wij het gewenst om reeds nu een be- slissing te nemen omtrent het al dan niet aanvragen van or.theffing ten behoeve van het voortbestaan van de schoolals bedoeld in het tweede 1 id van artikel 11 Wij achten een dergelijk verzoek gerechtvaardigd, mede rekening houdende met het ontheffingsbeleid van het ministerie. Aangezien het hier een kleuterschool betreft die onderwijskundig gekoppeld is aan de Berkenrode lagere school en bovendien samen met die school in één gebouw is gehuis- vest, wordt het van de zijde van het ministerie in beginsel reëel geacht zo een school in ieder geval te laten voortbestaan tot aan de invoaring van de Wet op het Basisonderwijs. Bij dit ontheffingsbeleid wordt ook rekening gehouden met andere omstandighedenwelke het opheffen van eer, voorzier.ing voor kleuteronderwijs minder gewenst maken. Ten aanzien var, de Berkenrodekleuterschool kan in dit verband worden gewezen op de om- standigheid, dat in de westelijke wijken van de gemeente bij cpheffing van deze school geen openbaar kleuteronderwijs meer aanwezig zal zijn. Op grond van bovenstaande overwegingen stellen wij u, onder overlegging

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 1