'e a'd. 28 oktober 1982 110 fase 2 na 1e publikatie t/m 2e publikatie. fase 3 na 2e publikatie t/m afgifte vergunning. De bijdrage wordt berekend naar analogie van het bedrag alsof de ver- gunning zou zijn verleend. Weigering van de vergunning vindt plaats nadat de gehele procedure ge- volgd is. Hiervoor worden minimaal evenveel kosten gemaakt als bij het verlenen van de vergunning. Wij stellen u voor het tarief van de weige- ring aan te passen en te verhogen tot het bedrag alsof de vergunning ver- leend zou zijn. In artikel 4 dient "onder 3" gewijzigd te worden in "onder 1a en 1b". Naast deze redaktionele wijziging dient het artikel aangevuld te worden. In het huidige tarief is n.1. geen rekening gehouden met de kosten van publikatie terwijl in voorkomende gevallen wel gepubliceerd moet worden. Wij stellen u voor artikel 4 aan te passen zodat de kosten van publikatie verhaald kunnen worden. In verband met de inwerkingtreding van de Wet Openbaarheid van Bestuur (W.O.B.dient artikel 1, lid b, genoemd onder A van hoofdstuk II Admini- stratieve Diensten aangepast te worden. De van gemeentewege geheven tarie- ven mogen geen belemmering vormen voor een goede werking van de W.O.B. Het huidige tarief van een fotokopie bedraagt f 0,50. Dit zou, bij afgifte van meerdere kopieën wel eens bezwaarlijk kunnen worden. Om dit te voorko- men stellen wij u voor in de verordening op te nemen dat indien een be- paald persoon op grond van de W.O.B. in een tijdvak van 1 maand meer dan S 2,50 aan kopieën besteed, de prijs van de meerdere kopieën S 0,25 per stuk zal bedragen. Voor dikke rapporten zal zo nodig incidenteel een vas- te prijs per exemplaar worden bepaald. Wij stellen u voor de 3e wijziging van de legesverordening vast te stel- len conform bijgaand ontwerp. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, W.H. van den Hoek. O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 20