28 oktober 1982 i GARANTIE GELDLENING 28 H.A.T. EENHEDEN PLAN MERLENHOVEN Heerastede12 oktober 1982. Aan de raad, Ter financiering van de bouw van 28 H.A.Teenheden (waarvan 2 aangepaste eenheden) in het plan Merlenhoven kan geen rijkslening ter beschikking gesteld worden. De woningbouwvereniging "De Haemstede" dient Voor de fi- nanciering een lening op de kapitaalmarkt te sluiten. Het bestuur van voornoemde woningbouwvereniging heeft nu de N.V. Bank v°or Nederlandsche Gemeenten bereid gevonden een 20 jarige lirieair aflos- bare geldlening te verstrekken, groot f 2.700.000,-, tegen een rente van IOJa. Gezien het geringe aanbod van klimleningen op de kapitaalmarkt is deze financieringswijze sinds kort mogelijk. Aangezien voor deze woningen het stelsel van de dynamische kostprijshuur van toepassing is zou er, zonder een aanvullende rijkslening, voor de wo- ningbouwvereniging een ernstig 1iquiditeitstekort ontstaan. Om dit te voorkomen wordt een aanvullende rijkslening toegekend ter fi- nanciering van het verschil tussen enerzijds de netto-exploitatie op- brengst en anderzijds de aflossing van de kapitaalmarktlening en de rente. Nadat de gegarandeerde kapitaalmarktlening in het twintigste jaar is af- gelost, ontwikkelt de aanvullende rijkslening zich alsof het altijd een normale klimlening is geweest. De restant schuld wordt door de exploita- tie van de woningen in de komende jaren afgelost. De concept-overeenkomst die tussen de woningbouwvereniging en de geldgever zal worden gesloten dient ter goedkeuring te worden gezonden aan het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Omdat een derge- lijke overeenkomst echter eerst kan worden gesloten nadat de raad een besluit heeft genomen waarbij de lening wordt gegarandeerd, stellen wij u voor over te gaan tot vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester W.H. van den Hoek. O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 3