2e afd. 28 oktober 1982 RAPPORT WERKGROEP INFORMATIEVERWERKING 115 Heemstede, 29 september 1982. Aan de raad, Naar aanleiding van vragen die bij de behandeling van een voorstel tot vervanging van de boekhoudapparatuur van het gemeentelijk technisch be- drijf naar voren kwamen hebben wij de werkgroep informatieverwerking in- gesteld. De opdracht aan de werkgroep luidde: "Advies uit te brengen met betrekking tot een zodoeltreffend en doelmatig mogelijk informatieproces waarbij rekening wordt gehouden met de interne samenhang van de organisa- tie en de relaties met de omgeving, met inachtneming van de privacy van het individu en de autonomie van de organisatie. Hierbij dient tevens te worden betrokken de vraag in hoeverre de automatisering dienstbaar kan zijn". De werkgroep heeft hiertoe eerst een inventarisatie gemaakt van de binnen de organisatie bestaanae administraties. Vervolgens is geïnven- tariseerd welke systemen bestaan voor de gemeenten voor verwerking van de informatie. Tenslotte is een inventarisatie gemaakt van de bij uw raad bestaande informatiebehoefte. In het voor u ter inzage liggende rapport wordt verslag gedaan van deze inventarisaties. Daarnaast wordt een aantal mogelijkheden aangegeven en aanbevelingen gedaan. Deze mogelijkheden heb- ben betrekking op de vanuit uw raad gestelde vragen en de aanbevelingen op een keus voor de voor Heemstede meest geëigende programmatuur en d3ar- mee samenhangende apparatuur. Ten aanzien van de vanuit uw raad gevraagde gegevens merken wij op dat wij deze voortaan zullen verstrekken op de door de werkgroep aangegeven wijze. Wij menen echter e'én uitzondering te moeten maken en wel het vervaardigen van kaarten alsmede het regelmatig bijhouden van die kaarten. De kosten hiervan zullen naar onze mening niet opwegen tegen het nut. Naar aanleiding van de vraag om een versnel- ling te bereiken bij het vervaardigen en verstrekken van ccmmissieverga- derverslagen zullen wij de commissie voor algemene bestuurszaken advies vragen over de wenselijkheid van het invoeren van een min of meer uitge- breide besluitenlijst voor de commissievergaderingen. Wat de plaatsing van apparatuur betreft stellen wij u, conform het ad- vies van de werkgroep voor een Philips P 7000 te huren. Hierop zullen )rt nte- voor ve. 00,--.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 43