~r 4e afd. 26 november 1982 126 AANLEGGEN PARKEERPLAATSEN DR.J.R. THORBECKELAANPLAATSEN VAN HEKJES OP PAD NABIJ DR.J.R. THORBECKELAAN. Heemstede, 27 oktober 1982. Aan de raad, De bewonerscommi'ssie van de Dr.J.R. Thorbeckelaan e.o. heeft ons gevraagd maatregelen te nemen om de parkeeroverlast in hun buurt tegen te gaan. Na de ambtelijke werkgroep verkeer advies te hebben gevraagd, hebben wij in principe besloten medewerking te verlenen aan de volgende voorzienin- gen: - het aanbrengen van geschilderde markeringen aan de westzijde van de Thorbeckelaan teneinde het slordig parkeren tegen te gaan; - het aanleggen van 7 parkeerplaatsen, verdeeld over de hoeken van de Dr.J.R. Thorbeckelaan met de Mr. A. Mackaystraat, de Mr. S. van Houten- straat en de Mr. J. Loudonstraat; - het verlagen van het trottoir en het schilderen van parkeervakken in de Mr. A. Mackaystraatde Mr. S. van Houtenstraat, de Mr. J. Loudonstraat en de Mr. J.Th. Heemskerkstraat. Eén en ander is met de bewonerscommissie besproken. Daarbij bleek de com- missie van oordeel te zijn dat er meer parkeerplaatsen op de drie hoeken aangelegd kunnen worden, dat het schilderen van de parkeervakken in de Dr. J.R. Thorbeckelaan geen extra parkeergelegenheid oplevert en dat in deze straat een verkeersdrempel aangelegd zou dienen te worderi. Tevens werd het idee geopperd om tegenover de Dr. J.T. de Visserstraat in de Dr. J.R. Thorbeckelaan 3 4 parkeerplaatsen aan te leggen. Wij hebben besloten deze suggesties niet op te volgen. Uit veiligheids- oogpunt is het ongewenst meer parkeerplaatsen aan te leggen op de drie hoeken in de Dr. J.R. Thorbeckelaan. Het aanbrengen van geschilderde markeringen in deze straat levert o.i. wel meer parkeergelegenheid op; er dient immers in de vakken geparkeerd te worden, waardoor geen ruimte verloren gaat. De commissie vindt geschilderde langsparkeervakken met een lengte van 5.00 meter te krap. Deze mening delen wij niet. Uit een door de bewonerscommissie zelf ge- houden onderzoek blijkt dat de gemiddelde lengte van de auto's uit de buurt 4.30 meter is. Gemiddeld is er dus voor elke auto 0.70 meter aan -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 127