5e afd. 26 november 1982 127 1E WIJZIGING ALGEMENE SUBSIDIEVERORDENING SPECIFIEK WELZIJN Heemstede, 9 november 1982. Aan de raad, Bij brief d.d. 12-10-1982, kenmerk Bu, afd. 4, stelde de commissie voor de beroepschriften u in kennis van de beslissingen van de commissie op de beroepschriften, ingediend tegen de beslissingen van ons college ter uitvoering van het sociaal-cultureel programma voor 1982. Uit de rechtsoverwegingendie aan de beslissingen ten grondslag liggen, blijkt, dat het programma zelf niet bij de heroverweging is betrokken, resp. kon worden betrokken. De commissie heeft uitsluitend getoetst of ons college de beslissingen heeft genomen in overeenstemining met het programma. De beroepsmogelijkheid blijkt derhalve vrijwel inhoudsloos te zijn. De met het creëren van de beroepsmogelijkheid voorgestane herovarweging ,van het programma vindt niet plaats. In verband hiermede lijkt het ons gewenst dat de algemene subsidiever- ordening specifiek welzijn zodanig wordt gewijzigd, dat een heroverwe- ging met betrekking tot de beslissingen, vervat in het programma, kan plaatsvinden. De interpretatie van de commissie voor de beroepschriften impliceert, dat de commissie het proqramma beschouwt als de feitelijke beslissing op subsidieverzoeken. Op grond van de (weinige) jurisprudentie van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State kan voorts worden aangenomen dat een programma als een (bundel) beschikking(en) in de zin van de wet AROB kan worden aangemerkt, indien: 1. plaatsing in het programma rechtstreeks beslissend is voor bekosti- ging; 2. het bij die plaatsing gaat om individueel aangewezen instellingen. Het sociaal-cultureel programma voor 1982 en het ontwerp sociaal-cultu- reel programma voor 1983 voldoen aan het onder 2 gestelde. Aan het onder 1 gestelde kan worden voldaan aoor de algemene subsidieverordening spe- cifiek welzijn op dit punt aan te passen. Belanghebbenden kunnen dan in het vervolg rechtstreeks AROB bezwaar aan- tekenen tegen het programma. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 131