2e afd. 26 november 1982 '20 een gewenste situatie op een bepaald gebied te omschrijven. Een doel- stelling moet zodanig geformuleerd zijn dat: - een situatie omschreven wordt; - een beleidsbepaling mogelijk is; - evaiuatie en toetsing van de resultaten mogelijk gemaakt wordt; - in beginsel haalbaarheid bestaat, dus niet utopisch. Onderscheid wordt gemaakt tussen zeer algemeen omschreven doelstel- lingen en vrij gedetailleerde doelstellingen; de zogenaamde doelstel- lingen hiërarchie van hoofddoelstellingen via doelsteilinqen naar de subdoelstellingen. Doelstellingen kunnen bij realisering vervallen, voorts kunnen zij wijzigen tengevolge van externe omstandigheden dan wel wijziging van inzichten. Op zich is dit niets nieuws. In het verleden werden bij de algemene beschouwingen bij de begrotingsbehandeling ook wijziging van doelen (en van het beleid) aan de orde gesteld. Het verschil met die prak- tijk is dat dit bij beleidsplanning die voorzit in een doelstellingen- nota meer systematisch gebeurt. In de praktijk blijkt dat de doelstellinqen gedurende meerdere jaren hun geldigheid behouden. Enerzijds omdat volledige realiserir.q niet altijd mogelijk is, anderzijds omdat een aantal gedragsregels in doelstellingen zijn geformuleerd die, ook bij handelen conform deze gedragsregels, hun geldigheid behouden. Gelet op het bovenstaande is gekozen voor een bijstelling van de doelstellingen éénrnaal per vier jaar en wel onmiddellijk na het beqin van een nieuwe raadsperiode. Immers op dat moment is recentelijk door de onderscheiden fracties diepgaand nagedacht en van qedachten gewis- seld over het in de raadsperiode te voeren beleid. De doelstellingen- nota behoeft dan meestal aanpassing om het beleid gestalte te kunnen geven. 1.2. Projekten (Meerjarenwensenlijst) Het gaat hierbij om de vraag welke aktiviteiten (orojekten) zullen moeten worden gestart (uitgevoerd) om de doelstellingen dichterbij te brengen. - 3 -

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 13