Notitie planninq specifiek welzijn 1982-1986. Sinds eind 1978 is Heemstede direkt betrokken bij de decentralisatie van het beleid op het gebied van het specifieke welzijn. De commissie planvoorbereiding specifiek welzijn wordt eind 1978 inge- steid. De commissie krijgt onder meer tot taak te adviseren over een ontwerp-plan en ontwerp-programma sociaal-cultureel werk. De planning van het sociaal-cultureel werk heeft zijn voorlopige afronding gekregen door de vaststelling door de raad van het pian sociaai-cultureel werk 1982 tot en met 1985 en het programma sociaal-cuitureel werk 1982. De decentralisatie van het specifieke welzijn heeft zich de iaatste jaren verder ontwikkeld. Het door de rijksbijdrageregeiingen bestreken be- leidsterrein is uitgebreid. Het ontwerp van de Kaderwet specifiek welzijn is door de Tweede Kamer aanvaard. Tevens zijn er nieuwe lokaie ontwikke- lingen op het gebied van het specifieke welzijn. Zo vond onlangs de op- richting van de COSBO (Centraal Orgaan Samenwerkende Bonden van Ouderen) plaats. Verder heeft de BAVO-stichting een nota laten uitbrengen, waarin aanbevelingen worden gedaan m.b.t. de woningbouw en dienstverlening voor ouderen. De voortgang van de decentralisatie en de genoemde lokale ontwikkeiingen maken het noodzakelijk om te bezien of het terrein, waarop in Heemstede de welzijnsplanning plaatsvinat, moet worden verbreed. Daarbij dient te- vens te worden bezien weike consequenties dit heeft voor de samensteiling van de commissie planvoorbereiding specifiek welzijn. Het vervolg van deze notitie is dan ook als volgt opgebouwd: 1Ontwikkelingen decentralisatie. 1.1. Kaderwet specifiek welzijn. 1.2. Rijksbijdrageregelingen. 2- De rijksbijdrageregelingen maatschappelijke dienstverlening. 2.1. Aanvangstijdstip plan-periode. 2.2. Aanduiding beleidsterrein. 2.3. Regionale ontwikkelingen. 2.4. Ontwikkelingen op iokaal niveau; beleid voor ouderen. 2.5. Uitgaven t.b.v. maatschappelijke dienstverlening. 2.5. Conclusie t.a.v. de omvang van het door de welzijnsplanning te bestrijken terrein. 3. Organisatie van de pianning. 3.1. Beleidsvoorbereiding. 3.2. Samenstelling van de commissie pianvoorbereiding specifiek wei- zijn. 3.3. Aanvangstijdstip planning maatschappelijke dienstveriening; zit- tingsduur leden commissie planvoorbereiding specifiek welzijn. 4. Samenvatting voorstellen. 1.1. Kaderwet specifiek weizijn. Het ontwerp van wet is op 25 mei 1981 door de Tweede Kamer aanvaard. De openbare behandeling van het ontwerp in de Eerste Kamer zal naar ver- wachting begin 1983 worden afgerond. De piaatsing in het Staatsblad zal uiterlijk in 1983 plaatsvinden. Hiermee is er dan een Kaderwet, maar deze wet funktioneert nog niet. -7-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 141