dïenstverlening de volgende bedragen uitgegeven: Rijk Gemeente Totaai gezinsverzorging maatschappelijk werk gecoördineerd bejaardenwerk 1.555.644,- 100.100,- 116.245,- 11.122,— 29.055,- 1.555.644,- 111.222,- 145.300,- Ter vergelijking zij vermeld, dat de totale gemeentelijke uitgaven over 1982 voor sociaal-cultureel werk zijn geraamd op f 1.831.028,--, waar- van f 749.349,van rijkswege wordt vergoed. 2.6. Conclusie t.a.v. de omvang van het door de planning te bestrijken terrein Het is noodzakelijk een aanvang te nemen met de planning van de maatschap pelijke dienstverlening. Gelet op het gegeven, dat de planperiode zowel voor de fasen I als II van de rijksbijdrageregeling aanvangt per 1 januari 1985 lijkt het gewenst de gehele rijksbijdrageregeling ineens bij de welzijnsplanning te betrekken. Daarbij zal in het bijzonder de ontwikkeling van een geîntegreerd beleid voor ouderen aan de orde dienen te komen. De omvang van het door de plan- ning te bestrijken terrein wordt daarmee begrensd door de volgende rijks- bijdrageregelingen: - sociaal cultureel werk - emancipatie-aktiviteiten - maatschappelijke dienstverlening fasen I en II. 3. Organisatie van de planning. 3.1. Beleidsvoorbereiding. Het Tijkt ons gewenst, dat de voorbereiding van plan en programma's voor de maatschappelijke dienstverlening geschiedt door de commissie planvoor- bereiding specifiek welzijn. Het resuTtaat van het tot dusver door de com- missie verrichte werk maakt deze keuze voor de hand liggend. Wij zijn voornemens - om evenals bij het sociaal-cultureel werk het geval is - u na behandeling van deze notitie een ontwerp-procedure-verordening ter vaststelling aan te bieden. 3.2. Samenstelling commissie planvoorbereiding specifiek welziin. Volgens artikel 4 van de verordening commissie planvoorbereiding speci- fiek welzijn bestaat de commissie uit tenminste 8 en ten hoogste 12 leden, te weten: a. de wethouder van welzijn en maatschappelijke zorg; b. drie leden door de gemeenteraad uit zijn midden benoemd; c. tenminste vier leden, door de gemeenteraad benoemd op aanbeveling van burgemeester en wethouders, gehoord het op het terrein van het speci- fiek welzijn werkzaam zijnde partikulier initiatief en de commissie. Momenteel zijn 6 leden, als bedoeld onder c, in funktie, met inbegripvan de voorzitter. De voorzitter is niet specifiek belast met één der werk- soorten. Wij achten het gewenst, dat de samenstelling van de commissie in overeen- stemming wordt gebracht met de verbrede haar toebedachte taak. Gelet op deze verbrede taak Tijkt het ons gewenst, dat 3 leden met affiniteit op het terrein van de maatschappelijke dienstverlening zitting krijgen inde commissie.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 145