2e afd. 26 november ly82 120 ten onderverdelina wordt hierbij gemaakt tussen een lijst van projek- ten welke ter keuze staan (lijst I) en een lijst van projekten waar- bij deze keuze niet vrijstaat (lijst II). Bij lijst I is de beleidsvrijheid van de raad het grootst. In begin- sel kan beslist worden tot realisering van een projekt od zo kort moqelijke termijn of kan een beslissing genomen worden het projekt niet te realiseren, alsmede alle graduaties daartussen. In lijst I zijn ook de projekten opgenomen die voortvloeien uit de heroverweging van het bestaande beleid. Deze projekten zijn negatief geformuleerd (bijv. "het niet opheffen van de volaende taak"). Het gevolg hiervan is dat de afweging tussen het oude en nieuwe beleid vergelijkbaar is. In beide gevallen wordt nlals realisering dan wel handhaving belangrijk wordt geacht beslag gelegd op de financiële dan wel personele middelen. Bij de projekten van lijst II bestaat geen of nagenoeg geen beleids- vrijheid. Deze beperking kan de volgende oorzaken hebben: - de projekten vormen een technisch noodzakelijke vervanging; - ingevolge enig wettelijk voorschrift in princine medewerking moet worden verleend; - voor de projekten is in eerdere jaren financiële ruimte gereser- veerd dan wel de uitvoering strekt zich over meerdere jaren uit; - de voorbereiding voor de realisering is zover gevorderd dat prio- riteitstelling achterwege kan blijven. Voorts zijn de projekten waaruit geen budgettaire lasten voortvloeien op deze lijst vermeld. Jaarlijks wordt lijst I opnieuw vastgesteld en wordt lijst II bijge- steld. Lijst I Wordt in het voorjaar door uw raad vastgesteld op voorstel van ons college waarbij wij o.a. uitgaan van de projekten die het vorige jaar de hoogste prioriteit toegekend kregen, op voorstel van de onderscheiden fracties. Toegevoegd worden de projekten die voort- vloeien uit de heroverweging alsmede door de fracties bij ons inge- aiende alternatieven hiervoor. - 4 -

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 14