4e afd. 26 november 1982 129 ziekenhuisvoorzieningen, waardoor de relatie met de eerste lijns ge- zondheidszorg wordt bemoeilijkt en omdat een geforceerde beddenreduk- tie(!) in strijd is met de instandhouding van de huidige kwaliteit van de gezondheidszorg. Bovendien is er geen enkele aandacht besteed aan de bijzonder ingrijpende financiële consequenties voor het personeel". Het concept-advies van het bureau van het CVZ heeft betrekking op de situatie in het jaar 1985. De SSKZ spreekt de bereidheid uit in nauw overleg met de beleidsinstan- ties een aandeel te leveren in de herstrukturering van de gezondheids- zorg met als doelstelling: - waar mogelijk overschakeling tot poliklinische behandeling onder ge- leidelijke reduktie van de beddencapaciteit; - streven naar geografische groepering van ziekenhuizen die een nauwe binding met de eerste lijns gezondheidszorg onderhouden; - streven naar concentratie van kostbare voorzieningen voor gemeenschap- pelijk gebruik ten behoeve van de patiëriten van alle ziekenhuizen. Op 1 februari 1977 protesteert het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Heemstede tegen het openbaar maken van het concept-advies door de SSKZ en maakt bezwaren tegen de inhoud van het concept-advies, welke bezwaren overigens inhoudelijk aansluiten bij de bezwaren in de ge- meente Haarlem, waar vragen gesteld worden in de raad. Ook in de overige gewestgemeenten ontstaat beroering over het openbaar worden van het amb- telijk concept-advies en de inhoud daarvan. Op 11 februari 1977 spreekt het dagelijks bestuur van het gewest, mede namens de gewestgemeenten, zijn verwondering uit aan het adres van de toenmalige staatssecretaris voor volksgezondheid over de onzorgvuldige behandeling van het concept-advies en doet tevens het dringende verzoek de aanbevelingen in het concept-advies te voorzien van oplossingen van gevolgen van die aanbevelingen. Tegelijkertijd wordt besloten te komen tot één gewestelijke reaktie op het definitieve advies van het CVZ. Op 19 april 1977 bericht het regioberaad volksgezondheid IJmond aan het bestuur van het gewest, dat men wil komen tot een "krachtbundeling" door het nastreven van een gezamenlijke opstelling terzake door IJmond- en gewestgemeenten. Op 20 april 1977 presenteert de SSKZ een globaal beleidsplan, waarin ge- steld wordt dat er in 1980 een beddencapaciteit gerealiseerd zal dienen -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 152