4e afd. 26 november 1982 129 te zijn gebaseerd op de 5 0/00 norm en in 1985 een beddencapaciteit ge- baseerd op de 4 0/00 norm (zoals reeds genoemd in de Struktuurnota Ge- zondheidszorg van 1974 en welke norm ook als uitgangspunt heeft gediend voor het ambtelijk concept-advies van het CVZ). Op 26 september 1977 verschijnt een uitgewerkt beieidspian van de SSKZ. Op 19 december 1977 vindt er over dit beleidsplan een bespreking plaats tussen het bestuur van de SSKZ enerzijds en de gewestgemeenten, het ge- west, de IJmondgemeenten, de gemeente Haarlemmermeer alsmede de gemeente Hillegom anderzijds. Deze bespreking leidt tot de conclusie, dat genoemde gemeenten zich in grote lijnen kunnen vinden in het beleidsplan, zij het dat een nadere uitwerking en concretisering op vele onderdelen nog zal moeten plaatsvin den. Deze conclusie is verwoord in het beleidsplan 1980 van het gewest Kennemerland (pag. 26): "De beschikbare stukken gelezen hebbende neigen wij ertoe het beleidsplan van de SSKZ met de nadere uitwerking daarvan in hoofdlijnen te onderschrijven. Wij willen echter eventuele afwijkende argumentaties uit de gewestgemeenten afwachten om die bij onze definitie ve oordeelsvorming te betrekken en vooral te benadrukken dat het betui- gen van instemming met het SSKZ-standpunt niet mag leiden tot vereenzel- viging van die standpunten" Benadrukt wordt vervolgens, dat de gemeentebesturen een eigen verant- woordelijkheid hebben, die niet kan worden vergeleken met de verant- woordelijkheid van een belangengroepering van algemene ziekenhuizen zoals de SSKZ is. Een aantal gemeenten, in het bijzonder de gemeente Haarlem, heeft zich nadrukkel ijk gesteld achter de hoofdlijnen en uitgangspunten van het SSKZ beleidsplan. In april 1978 verschijnt de lang verwachte diskussienota inzake de ziekenhuissituatie in Kennemerland van het Planbureau van het CVZ. Na een bespreking over deze diskussienota in groot-regionaal verband richt het bestuur van het gewest zich bij brief d.d. 23 augustus 1979 tot het college van gedeputeerde staten van Noord-Holland met het ver- zoek een adviesaanvrage aan het college van gedeputeerde staten van de staatssecretaris voor Volksgezondheid (naar aanleiding van de diskus- sienota van het CVZ) op zodanige wijze in procedure te brengen, dat de standpuntbepaling in het gewest daarin kan worden meegewogen en alsbij- lage bij het advies van gedeputeerde staten aan de staatssecretaris

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 153