i-jnnr'./ 129 ziekenhuizen met elkaar overeengekomen dat zij vödr 1 januari 1985 ten- minste 10% van hun klinische capaciteit zullen reduceren. Dit betekent een inkrimping met 263 bedden voor 1 januari 1985 van de totale capaci- teit van 2629 bedden. Bij deze bereidheid tot inkrimping wordt een aan- tal voorwaarden gesteld, waarvan de belangrijkste zijn: - uitbreiding van de faciliteiten in verpleeghuizen, verzorgingstehui- zen, bij de gezinszorg, de wijkverpleging etc.; - uitbreiding van poliklinische funkties met een afzonderlijk tarieven- stelsel - aanpassing van de personeelsnormering aan de intensiever wordende kli- nische zorg ten gevolge van de beddenreduktie. Het is inmiddels 13 november 1980 als het coliege van gedeputeerde staten commentaar vraagt op uitgangspunten, procedure aismede taak en samenstel- iing van een adviesvoorbereidingscommissie ten behoeve van een regio-ad- vies voor de ziekenhuissituatie in Zuid- en Midden-Kennemerland van gede- puteerde staten. Deze inspraakronde eindigt op 15 januari 1981. Eveneens in november 1980 presenteren de gezamenlijke gemeenteraadsfrak- ties van de Partij van de Arbeid in Kennemerland de nota "Ziekenhuis waar blijf je?" Over de door gedeputeerde staten gepresenteerde procedure en met name de samenstelling van de adviesvoorbereidingscommissie ontstaan in Zuid-Ken- nemerland heftige diskussies, welke diskussies leiden tot een grootst mo- gelijke verscheidenheid van standpunten. De gemeenten en het gewest Ken- nemerland, daarbij gesteund door de Kruisvereniging, staan op het stand- punt, dat de gemeenten in de adviesvoorbereidingscommissie, ai of niet vertegenwoordigd via het gewest, een stemhebbend lidmaatschap dienen te krijgen. Eén en ander leidt er toe, dat besloten wordt dat de gemeenten instemmen met de door het coliege van gedeputeerde staten voorgestelde procedure en derhalve niet rechtstreeks vertegenwoordigd zijn in genoem- de adviesvoorbereidingscommissie en dat de gemeenten in de tweede in- spraakronde inhoudelijk zuilen reageren op het ontwerp-regio-advies Ter voorbereiding van die gezamenlijke reaktie zal een werkgroep inge- steld worden, bestaande uit ambtenaren van de gewestgemeenten alsmede de gemeente Hillegom. In januari 1982 vindt er van de zijde van het college van gedeputeerde staten een tussenrapportage plaats door middel van toezending van het -5- 4e afd. 26 november 1982 9IU U1

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 155