26 november 1982 129 eindrapport van de adviesvoorbereidingscommissie, waarbij wordt aange- kondigd, dat er een onderzoek zal worden verricht naar de financieel economische gevolgen van de voorliggende adviezen (advies van de PRV, advies van de adviesvoorbereidingscommissie) In juli 1982 ontstaat er landelijk, maar zeker ook in Zuid-Kennemer- land, grote beroering en onrust over de brief d.d. 7 juli 1982 van de toenmalige minister voor volksgezondheid en milieuhygiëne, mevrouw Gardeniers. In die brief publiceert zij de beleidsvoornemens met betrek- king tot de beddenreduktie, waarbij de 3,7 0/00 norm uitgangspunt is Voor Kennemerland houden de beleidsvoornemens de volgende consequenties i n Rcde Kruis Ziekenhuis en St. Josef Ziekenhuis: in elk der ziekenhuizen sluiting van 1 afdeling met een totale vermindering van 62 bedden- Zeewegziekenhuis: siuiting van 3 afdelingen met een totaal aantal 'bedden van 57; Ziekenhuis St. Joannes de Deo: sluiting van 1 afdeling met 11 bedden; Elisabeth Gasthuis: uitbreiding met 36 bedden. Maria Stichting: totale sluiting voor alle 498 bedden; Diaconessenhuis: uitbreiding met 66 bedden; Marine Hospitaal: sluiting van 99 bedden in overieg met het ministerie van Defensie. Deze voornemens zouden voor 1990 gerealiseerd dienen te zijn. De SSKZ constateert in een verklaring, dat de beleidsvoornemens van de mimster volstrekt in strijd zijn met het beleidsplan van de SSKZ en het voorontwerpadvies van het college van gedeputeerde ataten. °P veizoek van de SSKZ vmdt een aantal besprekingen plaats tussen de SSKZ en de gemeentebesturen in Kennemertand alsmede het gemeentebestuur van Hillegom over een gezamenlijk standpunt ten aanzien van de ministe- riele beleidsvoornemens. Deze besprekingen resulteren in een gezamenlij- ke bnef aan de minister op 7 oktober 1982. De belangrijkste elementen uit deze brief zijn: - gemeenten en SSKZ zijn het in grote Tijnen eens over de wijze waarop de ziekenhuiscapaciteit in Kennemerland kan worden aangepast aan de 3,7 0/00 norm sinds eind 1981; - het ontwerp-regio-advies van het college van gedeputeerde staten, welk advies op korte termijn zal verschijnen, is voorzien van een financië- Para9raaf zodat d00n de minister beoordeeld kan worden of de pro- -6-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 156