4e afd. 26 november 1982 129 vinciale plannen voldoen aan de bezuinigingseisen van de minister; - verzocht wordt het college van gedeputeerde staten de ruimte te geven het regio-advies ziekenhuissituatie Zuid- en Midden-Kennemerland af te ronden zodat in het voorjaar van 1983 een gedegen en zorgvuldig voorbereid regio-advies voor Kennemerland aan de minister kan worden aangeboden en voorkomen wordt, dat de ministeriële voornemens als een splijtzwam de regionale samenwerking aantasten. Deze brief is van zeer groot belang, omdat daarin min of meer is vast- gesteld het uitgangspunt voor een reaktie op het ontwerp-regio-advies. Immers door deze stellingname wijzen ook de betrokken gemeenten sluiting van ziekenhuizen van de hand en kiezen dus reeds bij voorbaat voor een ponds-ponds gewijze sluiting van afdelingen in alle betrokken ziekenhui- zen in Kennemerland. Tussen deze woelige bedrijven door zijn twee zaken van belang in verband met de reaktie op het ontwerp-regio-advies van gedeputeerde staten. Op de eerste plaats is daar een nota van het Ziekenfonds Spaarneland. d.d. 17 juni 1982 met als titel "Niet meer maar anders". Een zeer lezenswaardig stuk waarin een visie gegeven wordt op de huidige situa'tie in de gezondheidszorg, de gevolgen daarvan en de daardoor nood- zakelijk te nemen maatregelen. De tweede belangrijke zaak is het "Voorstel voor een planprocedure voor de provinciale planning in het kader van de Wet Ziekenhuisvoorzieningen" van het college van gedeputeerde staten d.d. 4 juni 1982. In reaktie op deze nota wordt door het gewest Kennemerland mede namens de gewestgemeenten nogmaals benadrukt, dat - iri tegenstel 1 ing tot het ontwerp-regio-advies ziekenhuissituatie Zuid- en Midden-Kennemerland - de gemeenten in een vroegtijaig stadium in de planningsprocedure betrok- ken dienen te worden in de planvoorbereiding door middel van een gestruk- tureerd bestuurlijk overleg met het provinciaal bestuur. Immers de ge- meenten staan voor miljoenen guldens garant voor intramurale voorzienin- gen voor gezondheidszorg, doch hebben tot op heden nauwelijks een rol var, betekenis mogen spelen met betrekking tot het beleid op dit terrein van de gezondheidszorg. In dit verband kan worden medegedeeld dat de gedeputeerde voor Volksge- zondheid c.a. in eer, bespreking met de gemeenten uit Kennemerland d.d. 18 november 1982 heeft toegezegd, dat in het kader van de planprocedure Wet Voorzieningen Gezondheidszorg aan bovengenoemde wens van de gemeen-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 157