ara- 26 november 1982 129 ten tegemoet zal worden gekomen. Op 14 oktober 1982 verzenden gedeputeer- de staten het ontwerp-regio-advies Ziekenhuissituatie Zuid- en Midden- Kennemerland aan alle betrokkenen met het verzoek vddr 15 december 1982 een reaktie op dit ontwerp-regio-advies te geven. De gewestelijke procedure treedt in werking, waarbij van belang is op te merken dat in verband met deze ingewikkelde procedure de gedeputeerde vo°r v°lksgezondheid c.a. het gewest Kennemerland en de gewestgemeenten toestaat de inspraakperiode te verlengen tot 1 januari 1983. De ambtelijke werkgroep komt in twee vergaderingen tot een concept-reak- tie, waarbij de volgende uitgangspunten gekozen worden: - het gestelde in de brief aan het college van Gedeputeerde Staten d.d. 27 augustus 1982 inzake het voorstel planprocedure planning Wet Zie- kenhuisvoorziening; - het gestelde in de gezamenlijke brief van SSKZ en de 13 gemeenten in Kennemerland alsmede de gemeente Hillegom aan de minister voor volksge- zondheid en milieuhygiëne d.d. 7 oktober 1982 inzake haar beleidsvoor- nemens met betrekking tot de beddenreduktie in algemene ziekenhuizen; - het gestelde în de conclusies in het ontwerp-regio-advies van gedepu- teerde staten met medeneming van belangrijke elementen uit de nota van de PvdA-fraktie "Ziekenhuis waar blijf je?" en de nota van het Zieken- fonds Spaarneland "Niet meer, maar anders". Deze keuze impliceert tevens het verwerpen van het advies van de Provinciale Raad voor de Volksge- zondheid; - met specifiek ingaan op de economische paragraaf bij het ontwerp-re- gio-advies; - ten aanzien van de werkgelegenheidsaspekten nadrukkelijk pleiten voor inperking van de consequenties; - de specifieke taken en verantwoordelijkheden van de gemeentelijke overne.d op het gebied van de gezondheidszorg nu en in de toekomst (Wet Voorzieningen Gezondheidszorg) Op 11 november 1982 gaat het dagelijks bestuur van het gewest Kennemer- land akkoord met de inhoud van de concept-reaktie, zoals die door de ambtelijke werkgroep is opgesteld. Op diezelfde dag bespreekt ook de commissie Volksgezondheid van het ge- west Kennemerland de concept-reaktie en adviseert een aantal wijzigingen aan te brengen. Op 15 november bespreekt de Kring Volksgezondheid van het gewest Kenne-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 158