aTd- 26 november 1982 1.3. Priorlteitenstellinq. Prioriteitenstelling is nodig om aan te geven welke oro.iekten u het snelst gerealiseerd wilt zien, dan wel om aan te geven welke herover- wegingsprojekten u gehandhaafd wilt zien. In Heemstede wordt voor de prioriteitstelling een puntensysteem ge- hanteerd. Dit gaat er van uit dat ieder raadslid naar eigen inzicht punten toekent op een van te voren vastgestelde schaal. Door het totaal aantal per deelnemer toe te kennen punten aan een maximum - de zogenaamde vaste som - te binden, kan men duidelijk bepaalde nrio- riteiten leggen. Immers een groot aantai punten voor één projekt be- tekent automatisch dat er minder punten beschikbaar zijn voor de andere. De op deze wijze verkregen volgorde van projekten wordt ge- hanteerd als hulpmiddel voor de discussie in de raadsvergadering en de vaststelling van de prioriteiten. 1.4. Bepaling van de middelen tot realisering. In de praktijk gedurende de afgelopen jaren is gebleken, dat met name de financiële middelen de beperking vonnen voor de realisering van nieuwe projekten. De financiële mogelijkheden komen gedetailleerd toc uitdrukking in de jaarbegroting en op langere termijn in de hiervan afgeleide meerjarenbegroting. 1.4.1. De jaarbegrotinq. De gemeentebegrotino is'in feite het huishoudboekje van de gemeente voor het komende kalenderjaar. Zij bevat een opsomming van de inkoms- ten en uitgaven van de gemeente die naar verwachting zullen worden ontvangen c.q. gedaan. De gemeentebegroting heeft verschillende functies waarvan wij noemen: - het verschaffen van inzicht in de financiële toestand van de qe- meente; het geven van machtiging aan ons college om uitqaven te doen tot de bedragen die in de begroting zijn aangegeven; een grondslag geven voor de boekhouding en voor de gemeenterekeninq; - het geven van een financiële vertaling van het in het begrotings- jaar te voeren beleid. De begroting biedt daarnaast aan gedeputeerde staten de mogelijkheid

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 15