afd- 26 november 1982 129 In ons commentaar bij conclusie XI van uw ontwerp-regio-advies komen wij hierop nader terug. Eén en ander conform ons schrijven d.d. 27 augustus 1982. In aansluiting op het voorgaande moeten wij een voorbehoud maken ten aanzien van onze reaktie op het ontwerp-regio-advies. Immers het voor- liggende advies heeft betrekking op een sektorale planning, waarinnaar onze mening de consequenties voor de overige voorzieningen voor gezond- heidszorg onvoldoende zijn uitgewerkt. Met name de consequenties voor de eerste 1ijns gezondheidszorg en de am- bulante geestelijke gezondheidszorg zijn slechts summier aangegeven, ter- wijl juist deze sektoren van de gezondheidszorg onder de verantwoordelijk heid van de gemeenten vallen en in de toekomst in het kader van de Wet Voorzieningen Gezondheidszorg onder de planningsbevoegdheid van de gemeen ten gaan ressorteren. Daarbij is vari belang, dat de minister van volksge- zondheid en milieuhygiëne bij de behandeling van haar beleidsvoornemens met betrekking tot de beddenreduktie in algemene ziekenhuizen in de Twee- de Kamer gesteld heeft, dat de uitkomst van de bezuinigingen in algemene ziekenhuizen vooral ten goede zal dienen te komen van de versterk.ing van de eerste lijns gezcndheidszorg, uitbreicing van het aantal verpleeghuis- bedden en uitbreiding van andera voorzieninger, voor gezondheidszorg. Hoewel er in het voorliggende ontwerp-regio-advies gesproken vrordt van een evaluerend onderzoek naar de consequenties van het daarin opgenomen beddenreduktieplan, is naar onze mening onduidelijk hoe een dergelijke evaluatie gestruktureerd zal worden en in hoeverre de gemeenten daarbij betrokken zuilen zijn in een zodanig stadium, dat deze betrokkenheid voor de gemeenten nog zinvol is. Het ontbreekt de gemeenten bovendien thans aan tijd en mankracht om reedr, nu de consequenties van het ontwerp-regio- advies voor genoemde terreinen van de gezondheidszorg diepgaand te bestu- deren en eventueel daaromtrent met gedetailleerde voorstellen te kcmen. Derhalve maken wij een voorbehoud in onze reaktie ten aanzien van de con- sequenties voor de overige vocrzieningen voor gezondheidszorg en zullen daaromtrent slechts in globale bewoordi.ngen opmerkingen maken. Onze gezamenlijke reaktie zal zich toespitsen op de conclusie van uw col- leges op de pagina's 42, 43 en 44 van het ontwerp-regio-advies. Vooraleer echter op deze conclusies ir, te gaan willen wij met nadrukstel- len, dat wij de overwegingen en argumenten var, uw college ondersteunen, die tot de conclusie leiden, dat de aanpassing van de beddencapaciteit

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 160