26 november 1982 ^9 aan de 3,7 0/00 norm niet door siuiting van ziekenhuizen gerealiseerd moet worden doch door middel van een beddenreduktie per ziekenhuis. Iri dit verband wijzen wij op de gezamenlijke brief van de 13 gemeen- temn Kennemerland alsmede de gemeente Hillegom en de SSKZ d.d. 7 okto- ber 1982 aan de minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne met betrek kmg tot haar beleidsvoornemens ten aanzien van beddenreduktie in alge- mene ziekenhuizen. Een afschrift van dat schrijven is reeds in bezit van uw college. Conclusie I. In bovengenoemde brief van 7 oktober 1982 hebben de gemeenten medege- deeld, dat zij het in grote lijnen eens zijn over de wijze waarop de beddencapaciteit in algemene ziekenhuizen aangepast kan worden aan de 3,7 0/00 norm. Uitgangspunt daarbij is het "Herzien SSKZ-beieidspIan" van maart 1981waarin uitgegaan wordt van een ponds-ponds-gewijze bed- denreduktie door sluiting van afdelingen in algemene ziekenhuizen. Gelet op dit uitgangspunt zijn wij dan ook van mening, dat ook het Marine Hospitaal in de gemeente Bloemendaal bedden zal dienen in te leveren. echterniet gesloten zal mogen worden indien en zolang de minister van Defensie de instandhouding van dit ziekenhuis nodig acht. Dit impliceert tevens het aanvaarden van een adhaerente bevolking voor de zogenaamde "burgerbedden" van ca. 12.000 (SMR gegevens 1975). Als gevolg van de instandhouding van het Marine Hospitaal dient de eco- nomische paragraaf aangepast te worden. Twee verdere argumenten pleiten naar onze mening voor de instandhouding van het Marlne HospitaalOp de eerste plaats de goede bereikbaarheid voor een groot gedeelte van de inwoners van de gemeenten Bloemendaal en Zandvoort voor poliklinische behandelingen en op de tweede plaats, maar zeker met minder belangrijk, de direkte nabijheid van het ziekenhuis voor ongevallenbehandeling. Conclusie II. V°°r wat bet>"eft de oprichting van een nieuw ziekenhuis in de gemeente Haarlemmermeer dringen wij bij uw college op voorzichtigheid aan. Immers met de sterke bevolkingsgroei in de gemeente Haarlemmermeer gaat een belangrijke groei gepaard van de adhaerente bevolking voor het Dia- conessenhuis in de gemeente Heemstede. Wij achten het derhaive van groot belang, dat - alvorens de laatste fase -11-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 161