afd. 26 november 1982 129 van de beddenreduktie gerealiseerd wordt - door uw college een beslis- sing genomen wcrdt over de bouw van een nieuw ziekenhuis in de Haarlem- mermeer, waarbij naar onze mening alle mogelijkheden open gelaten dienen te worden voor een belangrijke inbreng van de SSKZ en in het bijzonder het DiaconessenhuisImmers de laatste fase van het beddenreduktieplan stelt het Diaconessenhuis voor de belangrijke keuze: of inspelen op de bestaande algemene ziekenhuizen in Zuid-Kennemerland, of oprichting van een ziekenhuis in de gemeente Haarlemmermeer, of - gelet op de realise- ring van een eindcapaciteit in Zuid-Kennemerland - komen tot een vergaan- de funktieverdeling c.q. funktieconcentratie. Naast betrokkenheid van het Diaconessenhuis en de SSKZ achten wij betrok- kenheid van de gemeenten in deze van essentieel belang. Conclusie III. Met in achtneming van het gemaakte voorbehoud kunnen wij ons in deze conclusie van uw college vinden. Conclusie IV. Bij deze conclusie van uw college tekenen wij het volgende aan. Ten eerste zijn wij van mening, dat realisering van de beddenreduktie een hogere bezettingsgraad van de resterende bedden tot gevolg zal heb- ben. De consequentie hiervan zal een grotere belasting van de verpleeg- kundigen zijn. Wij wijzen erop, dat het gevolg hiervan een verruiming van de personeelsnorm voor de verpleegkundige dienst zal zijn, waardoor het bezuinigingseffekt minder zal worden. Ten tweede zijn wij met betrekking tot het aantal specialistenplaatsen van mening, dat op grond van de door uw college gestelde ovsrwegingen een stabilisering van het regionaal aantal specialistenplaatsen niet aanvaardbaar is. Er zal op korte termijn een planningsinstrumentarium v°or deze beroepsgroep tot stand dienen te komen, waarbij de hele fi- nancieringsmethodiek voor algemene ziekenhuizen opnieuw bekeken moet worden. In het verloop van deze reaktie komen wij hierop nog nader te- rug. Conclusie V en VI. Bij deze conclusie van uw college verwijzen wij naar ons standpunt ten aanzien van het Marine Hospitaal in de gemeente Bloemendaal. -12-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 162