afci* 26 november 1982 129 Conclusie VII. Wellicht ten overvloede wijzen wij bij deze conclusie van uw college nogmaals op onze nadrukkelijke wens om te komen tot een gestruktureerd bestuurlijk overleg tussen uw college en de gemeenten ten behoeve van een samenhangende en integrale planning van gezondheidszorgvoorzienin- gen. Conclusie VIII. Wij kunnen ons in het standpunt van uw college, zoals verwoord in deze conclusie, vinden. Conclusie IX en X. Zonder een oordeel te geven over de door het Nationaal Ziekenhuis Insti- tuut gevolgde onderzoeksmethode en de daaruit voortvloeiende cijfermatige consequenties menen wij, dat ons standpunt inzake het Marine Hospitaal een aanpassing van de te reduceren beddenaantal1en per ziekenhuis en derhalve van de economische paragraaf noodzakelijk maakt. Ten aanzien van de knelpunten en effekten van de realisering van het ont- werp-regio-advies heeft uw college in conclusie X een aantal globale op- merkingen gemaakt. Wij zijn van mening, dat deze knelpunten en effekten van zo verstrekkende aard zijn, dat reeds nu gestart zal moeten worden met het verkrijgen van inzicht in deze knelpunten en effekten. Wij hechten er aan met nadruk te stellen, dat het verlies van werkgele- genheid ten gevolge van de beddenreduktie zo veel mogelijk bep'erkt dient te worden. Voor werknemers die ten gevolge van dit plan gedwongen ontsla- gen worden dient een alternatief geboden te worden in de overige voorzie- ningen voor gezondheidszorg die eveneens ten gevolge van het beddenreduk- tieplan versterkt moeten worden. Daarbij zullen bij- en omscholingsmoge- lijkheden geboden moeten worden. 0°k wijzen wij op de consequenties van de beddenreduktie voor de oplei- dingen in het bijzonder voor verpleegkundigen. Onder verwijzing naar onze opmerking over het evaluerend onderzoek in het algemene deel van onze reaktie, pleiten wij voor een onderzoek met voorrang naar de werkgelegenheidsaspekten en opleidingsaspekten van de beddenreduktie. Uitgaande van de eerder gemaakte opmerkingen zal naar onze mening een -13-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 163