2e afd. 26 november 1982 120 de geschatte v/aarde van onroerende goederen voor de grondbelasting, wegvalt. Relatief gezien bleek dit onderdeel voor Heemstede vrij hoog uit te vallen. Het gevolg van het vorenstaande is dat er zeer waarschijnlijk niet aan te ontkomen zal zijn dat ook de inkomsten uit gemeentelijke be- lastingen en tarieven in de toekomst extra verhoogd zulien moeten worden. Er kan nl. naar onze mening niet verwacht worden dat de reeds opgelopen en de nog dreigende financiële tegenvallers uit- sluitend via een heroverweging van het bestaande beleid zullen kun- nen worden opgevangen. Bij de heroverweging zal wel extra aandacht geschonken moeten worden aan die gebieden die door kortingen op de doeluitkeringen van het rijk getroffen worden. Volledigheidshalve wijzen wij er op dat in de beleidsintenties wel een limitering plaatsvond van de in de toekomst toegestane verho- gingen van de onroerend-goedbelastingen. Wel voorzien wij dat door uw raad keuzen gemaakt zullen moeten wor- den in hoeverre sprake moet zijn van verhoaing van tarieven danwel riiveauverlaging van het takenpakket. Dit laatste geldt vanzelf- sprekend ook als een eventuele herziening van uitgangspunten van de meerjarenbegroting leidt tot een ongunstiger financiële uitkomst. Het belang van een goede kredietbewaking begint duidelijker te wor- den nu gesteld moet worden dat de laatste jaren de begrotingen steeds krapper geraamd zijn. Een adequate kredietbewaking kan slechts tot stand komen als de administratie (verder) geautomatiseera wordt. Op dit moment is dit slechts op gebrekkige wijze mogelijk met on- evenredig grote inspanning. Het is ons bekend dat de werkgroep informatieverwerking een advies hierover heeft afgerond. Wij ver- wachten dan ook op korte termijn voorstellen aan u te kunnen aanbie- den. 2.2. Personeelsbeleid. De concretisering van de onderscheiden nota's voor het Dersoneels- beleid gaat gestaag door. Met name verdient de aansluiting Stichtina Bedrijfsgezondheidsdienst Haarlem vermeldinq. De wervinq en selectie geschieden tot dusver geheel volgens de desbetreffende nota. Gelet op de benarde financiële positie zien wij ons genoodzaakt bij de opvulling van alle vacatures nog kritischer te moeten zijn aan in het verleden. Ais gevolg hiervan zal de vervulling van vacatures vertraagd worden.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 21