afd. 26 november 19ö2 120 Daarbij mag niet uitgesloten worden geacht dat in bepaalde openge- vallen plaatsen uiteindeüjk niet zal worden voorzien. Het boven- staande heeft ten doel dat, indien bezuinigingsmaatreaelen genomen moeten worden, een niet natuurlijke afvloeiing zoveel mogelijk voorkomen wordt. Dit laat onverlet dat het streven er op gericht blijft tenminste het huidige aantal personen in dienst van de gemeente te handhaven. Binnen afzienbare tijd hopen wij onze gedachten naar aanleiding van de vanuit uw raad gestelde vragen over de werktijden aan voor te leggen. 2.3. Milieu. Het bureau milieubeheer van het gewest Kennemerland is momenteel doende het takenpakket vast te stellen van de aan te trekken extra medewerker. Over inschakeling van deze kracht bij het uitvoeren van de gemeenteiijke lozingsverordening zal op korte termijn overleg plaatsvinden met het gewest. De verwachting is, dat zeker in een deel van de meest urgente gevallen in 1983 aanvragen om vergunning behan- deld kunnen worden. Ten behoeve van de uitvoering van de Wet geluidhinder hebben wij aan het bureau Stad en Landschap opdracht gegeven tot het aanpassen van de geluidhindernotaOnlangs hebben wij besloten aanvullende visuele nachttel1ingen te laten verrichten teneinde tegemoet te komen aan ge- wijzigde inzichten m.b.t. het berekenen van geluidniveau's. Overiqens heeft de minist'er van voiksgezondheid en milieuhygiëne in het Indica- tief Meerjaren Programma Geluid 1982-1986 gemeld, dat de inwerking- treding van het deel van de wet dat betrekking heeft op de sanering van probleemsituatiesis opgeschoven naar 1985 en later, zulks van- wege de omvang en de kosten van de sanering. Vôôr 1 december a.s. dient uw raad bij verordening regels te stellen terzake van het ge- bruiken van geluidsapparaten in bepaalde horecabedrijven en met be- trekking tot de wijze van inrichten en drijven van een daartoe aange- wezen recreatie-inrichting. Effectuering van deze vast te stellen regels zal met name in 1983 spelen. 2.4. Bestemmingsplannen. 2.4.1. Merlenhoven. In het zuidelijk plangedeelte zijn thans in aanbouw: 16 nremie-huur- woninge.n 120 wo'mngwetwoningen (waarvan 2 aangepaste woningen voor gehandicapten) en 28 HAT-woningen - 2 ter. gedeeltelijke vervanging van de oorspronkelijk geprojecteerde - 12 -

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 22